Toto je 5 fantastických slovenských projektov, ktoré zaujali v minulom roku Startitup

  • So videoformátom Robíme to inak sme síce začali len v decembri 2016, no už teraz sme si množstvo nových projektov obľúbili
  • V sekcií VIDEÁ na Startitup.sk nájdeš veľa inšpiratívnych príbehov odvážnych podnikateľov
  • Dnes vyberáme 5 projektov, ktoré nás počas roka 2017 zaujali najviac
rti
Startitup
  • So videoformátom Robíme to inak sme síce začali len v decembri 2016, no už teraz sme si množstvo nových projektov obľúbili
  • V sekcií VIDEÁ na Startitup.sk nájdeš veľa inšpiratívnych príbehov odvážnych podnikateľov
  • Dnes vyberáme 5 projektov, ktoré nás počas roka 2017 zaujali najviac

Hangair

Nechce sa ti po dlhom dni v škole alebo v práci tráviť čas v telocvični alebo sa „trápiť“ cvičením doma? Preto je veľmi šikovným riešením stráviť čas v pohybe kreatívne. Práve takýto priestor ti v Bratislave ponúka Hangair, prvá hala extrémnych športov na Slovensku. Na svoje si tu prídu BMX jazdci, skateboardisti, snowboardisti aj freestyloví lyžiari. Vytvorili ho Slováci, ktorým sú presne tieto športy blízke a investícia do komplexu tvorila približne 1,5 milióna eur. Viac o projekte si prečítaš TU alebo si pozri video, kde sa dozvieš veľa zaujímavého.

Minty

Druhým projektom, ktorý nás veľmi zaujal, je platforma Minty venovaná šikovným ilustrátorom na Slovensku aj vo svete. Andrej Kiszling, Petra Kemková a Fero Kocúrik vytvorili projekt, ktorý v sebe spája nekončiacu zbierku originálnych prác umelcov, ktorí ich ponúkajú na predaj. Ich práce tak nekončia v pomyselný zásuvkách v ich počítačoch, ale množstvo zákazníkov o ne môže prejaviť záujem. V protfóliu tasteminty.com nájdeš dokonca aj kvalitné artworky umelcov, ktorí kreslia napríklad pre Harward Business Review, WIRED alebo Fast Company.

Virtual Medicine

Projekt originálneho nástroja na učenie sa medicínskych poučiek, má pod palcom pár šikovných chlapcov na čele s Tomášom Brngálom. Vďaka najnovšej technike sa študenti môžu učiť všetko potrebné so špeciálnymi okuliarmi na očiach a sú dokonalo vtiahnutí do deja so zapojením viacerých zmyslov. Virtuálnu anatomickú učebňu si dnes už stiahli tisícky ľudí vo viac ako stovke krajín na celom svete a my sympatickému projektu v budúcnosti prajeme veľa úspechov. Viac si prečítaš TU.

Multium

Jednoduchá myšlienka dvoch oproti sebe postavených zrkadiel vytvorila v Bratislave základ jednej z unikátnych galérií. Multium je miesto, kde sa stratíš v nekonečne vlastných obrazov a zistíš, ako môže ležatá osmička vyzerať v skutočnosti. Hoci autor tohto projektu nie je umelcom a ani autorom samotnej myšlienky, rozhodol sa ponúknuť zážitok, ktorý sa mu zapáčil na jeho cestách aj verejnosti. Tak keď budeš mať chvíľku voľného času, nezabudni sa v galérii na Zámockej v Bratislave zastaviť.

Dobre&Dobré

Občianske združenie Vagus má pod svojim krídlami tri projekty spojené so sociálnou prácou. Jedným z nich je otvorenie kaviarne Dobre&Dobré, ktorá ako jediná na Slovensku zamestnáva ľudí bez domova. Získala prestížne ocenenie Via Bona Slovakia za zodpovedné podnikanie hneď v dvoch kategóriách. Ľudí bez domova si združenie pozýva na pohovory pravidelne raz ročne a následne trom z nich ponúka prácu a ostatným pri hľadaní nového zamestnania pomôžu špecialisti. Tento projekt už v regióne pomohol mnohým a veríme, že sa mu bude dariť aj naďalej.

Všetky VIDEÁ z našej produkcie nájdeš v samostatnej sekcii na Startitup.sk a nezabúdaj nás sledovať aj naďalej. V rukáve máme ešte nejedno eso.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK