Užitočná cestovateľská aplikácia zo Slovenska sa opäť pripomína

  • Aplikácia Svetobežka nie je dielom žiadneho startupu, ale nášho Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí
  • Malá pomoc na cestách sa predsa vždy hodí
rawpixel-369789-unsplash
Unsplash
  • Aplikácia Svetobežka nie je dielom žiadneho startupu, ale nášho Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí
  • Malá pomoc na cestách sa predsa vždy hodí

Máš zoznam aplikácií, ktoré nesmú pri tvojich potulkách svetom chýbať? Je to Nomad List Coollections s dokonalým zoznamom na to najlepšie ubytko a zážitky, Gabr pre posielanie nakúpených darčekov späť domov, Overnight pre rezerváciu bývania na poslednú chvíľu alebo klasika Airbnb? (Všetko o týchto aplikáciách si prečítaš v tomto článku.) Jednou z tých, ktorú budú mať tí „na všetko pripravení“ mimoriadne radi, je však aj aplikácia pochádzajúca z dielne Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR – tzv. Svetobežka.

Táto aplikácia funguje už od roku 2014 a sústreďuje v sebe všetky informácie potrebné pre tvoje cestovanie. V prvom kroku si zvolíš krajinu, ktorú plánuješ navštíviť, a ak k nej rezort diplomacie vydal odporúčanie alebo upozornenie, automaticky sa ti zobrazí na displeji. Nájdeš tu tiež všetky kontakty na slovenské veľvyslanectvá a zastupiteľstvá v krajine, pár šikovných informácií (dôležité telefónne čísla či časové pásmo, v ktorom sa budeš pohybovať), môžeš si sem zadať detaily svojich dokladov a v prípade „stavu núdze“ prostredníctvom aplikácie rýchlo a jednoducho požiadať o pomoc.

Appka je k dispozícii tak ako používateľom smartfónov s Androidom, tak aj iOS a väčšina z jej funkcií je k dispozícii aj v režime offline. Samotné ministerstvo aplikáciu nazvalo „praktickým mobilným kufríkom na cesty v mobile“.

Ak by si však chcel siahnuť po ďalších užitočných appkách, ktoré ti aspoň trošku uľahčia cestovanie, nezabudni nahliadnuť ani do nášho zoznamu 15 skvelých aplikácií, ktoré by nemali chýbať v mobile žiadneho cestovateľa. Okrem starého známeho Tripadvisoru tu natrafíš napríklad na Roadtrippers, ktorá naplánuje celú tvoju cestu podľa vopred stanovených preferencií, na Numbeu sa dozvieš o životnej úrovni v krajine, ktorú plánuješ navštíviť a taký GasBuddy ti pri potulkách Spojenými štátmi ukáže miesto, kde natankuješ najlacnejšie. Takže šťastnú cestu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech