15 skvelých aplikácií, ktoré by nemali chýbať v mobile žiadneho cestovateľa

  • Ak často cestuješ, zbystri pozornosť, prinášame ti niekoľko aplikácií, ktoré ti môžu cestovanie spríjemniť a vyriešiť pár náhodných problémov.
collagemjb
pexels.com/pexels.com
  • Ak často cestuješ, zbystri pozornosť, prinášame ti niekoľko aplikácií, ktoré ti môžu cestovanie spríjemniť a vyriešiť pár náhodných problémov.

1. Converter Plus

Ak cestuješ mimo krajín, kde sa platí eurom, zíde sa ti táto aplikácia. Okrem peňažnej meny ti prepočíta aj stupne Celsia na Fahrenheity alebo kilá na poundy. Táto skvelá matematická appka ti vypočíta dokonca aj výšku tringeltu, ktorý by si mal v reštaurácii dať.

Funguje iba na iOS

converter-plus-best-free-apps

foto:pcmag

2. Expedia

 

Expedia bola dlho známa ako stránka na bookovanie a vyhľadávanie dovoleniek a informácií o cestovaní. Jej mobilná aplikácia je však trochu iná. Môžeš cez ňu natrafiť na exkluzívne zľavy last-minute ubytovaní, môžeš si objednať prenájom auta a vyhľadávať aktivity v destinácii, v ktorej sa nachádzaš.

Funguje na iOS, Android a Windows Phone

Expedia-Windows-App

foto:pcmag

3. GasBuddy

Ak cestuješ autom po USA alebo Kanade, GasBuddy bude tvojim skvelým pomocníkom. Pomôže ti nájsť najbližšiu čerpaciu stanicu podľa toho, kde sa nachádzaš a ešte ti aj odporučí tú najlacnejšiu.

Funguje na Android, BlackBerry, iOS a Windows Phone

141229114129-gas-apps-gas-buddy-1024x576

foto:pcmag

4. TripAdvisor

 

TripAdvisor patrí medzi najlepšie aplikácie pre cestovateľov. Poskytuje recenzie hotelov, reštaurácií a miest v okolí. Obsahuje aj fotky nahraté ostatnými užívateľmi, ktoré poskytujú reálnejší pohľad než skreslené fotky cestoviek a rôznych promo stránok. TripAdvisor je asi naobsažnejšia aplikácia tohto typu, keďže má veľmi veľkú a aktívnu komunitu užívateľov.

Môžeš ho stiahnuť na Android, iOS, Nokia, Windows Phone

best-android-apps-valentines-day-tripadvisor-hotel-flights-130204

foto:pcmag

5. Hotel Tonight

 

Pokiaľ nepatríš medzi tých, čo potrebujú mať zabookovaný hotel dva mesiace pred odchodom, Hotel Tonight je skvelá aplikácia, ktorou zoženieš ubytovanie aj na poslednú chvíľu. Väčšinou, keďže hotely potrebujú predať nevybookované izby, sú aj za skvelú cenu. Ak stále panikáriš, či bude na dovolenke všetko tip-top, stiahni si túto aplikáciu pre istotu, keby sa niečo pokazilo.

Podporuje ju Android, iOS a Windows Phone

Screen-Shot-2013-07-15-at-12.16.49-AM

foto:pcmag

6. iExit

 

Ak cestuješ autom na dlhú vzdialenosť, iExit ti napovie, aké služby sú poblíž diaľničných výjazdov. Pokrýva predovšetkým americké diaľnice, zistí, kde sa nachádzaš a nájde najbližší diaľničný výjazd a ponúkne ti zoznam reštaurácií, hotelov, čerpacích staníc či odpočívadiel v okolí. Ak máš nejakú obľúbenú sieť reštaurácií, môžeš si ju pridať do obľúbených a iExit ti dá vedieť, ak sa nejaká bude nachádzať v tvojej blízkosti. Ušetríš si nervy, že si zišiel z diaľnice príliš skoro, alebo že si zabudol odbočiť.

Funguje na Android a iOS

iExit

foto:pcmag

7. Kayak

Webstránka Kayak.com ponúka jedny z najlepších služieb v oblasti leteniek. Hlavne ak potrebuješ vedieť hneď všetky detaily letu. Staré časy, kedy bol Kayak.com iba na vyhľadávanie letov sú už preč. Teraz si môžeš predplatiť lety, hotely aj prenájom auta. Ako doplnok ponúka služby ako Orbitz a Priceline, aby si si mohol overiť, či objednávaš naozaj najvýhodnejšie.

Funguje na Android, iOS, Kindle Fire a Windows Phone

kayakapp

foto:pcmag

8. MenuPages

Keď  cestuješ autom, občas sa stane, že objavíš reštauráciu cez Google Maps. Nevidíš však akú majú ponuku a koľko jedlá stoja. S MenuPages sa dozvieš či dáš za kávu dolár alebo pol majetku. Ak aj reštaurácia denne obmieňa svoje menu, ukáže ti pre predstavu aspoň to včerajšie. Táto aplikácia sa ti zíde, ak budeš cestovať po Amerike, keďže Európu zatiaľ nepokrýva.

Stiahneš ju na Android a iOS

menupages-420x375

foto:pcmag

9. OpenTable

OpenTable funguje najmä vo veľkých mestách v USA, v Kanade ale aj v Londýne. Pomôže ti nájsť reštaurácie, ktoré vyhovujú tvojim kritériám, ukáže ti otváracie hodiny, recenzie a môžeš priamo urobiť aj rezerváciu. Vie ti uľahčiť rozhodovanie hlavne ak cestuješ po cudzích mestách.
Funguje na Android, Amazon Fire, BlackBerry, iOS a Windows Phone

opentableapp

foto:pcmag

10. Orbitz Flights, Hotels, Car

 

Orbitz Flights, Hotels, Cars vyhľadávajú najvýhodnejšie ponuky cestovania. Môžeš si ich priamo zabookovať. Orbitz appky využíva mnoho ľudí na plánovanie dovolenky, rovnako ako na last-minute bookovanie ubytovania počas cesty.

Stiahneš na Android, iOS, Kindle Fire

best-android-apps-cheap-flights-orbitz-screenshot-120704

foto:pcmag

11. Packing Pro

Packing Pro je jediná z aplikácií v tomto článku, ktorá je platená. Stojí 2,99$ a je vytvorená na písanie si zoznamu. Pomôže ti pamätať si, čo si máš zabaliť a takisto si značí, čo už zabalené máš. Skvelo poslúži aj ako dôkaz toho, čo si mal zabalené, pokiaľ by sa ti stratila batožina. Ponúka rôzne typy zoznamov podľa toho kam a ako cestuješ alebo si môžeš tvoriť vlastný zoznam potrebných vecí.

Stiahneš ju len na iOS

PackingProApp1logo

foto:pcmag

12. Roadtrippers

Napíš do aplikácie odkiaľ vyrážaš, cieľovú destináciu, dátum cesty a svoje záujmy a Roadtrippers ti naplánuje skvelý výlet. Nájde atrakcie, reštaurácie, múzeá, zábavné parky, kempy a všeličo iné. Ak počas cesty nájdeš odbočku kam by si chcel zájsť, jednoducho si ho pridáš a Roadtrippers ti prekreslí trasu cesty a nájde ďalšie veci, čo by ťa mohli zaujímať.

Funguje pre Android a iOS

15884922231_3812385b90_h

foto:pcmag

13. SkyScanner

SkyScanner ti pomôže nájsť lacné letenky. Môžeš si vybrať najbližšie letisko a zadať akýkoľvek cieľ a nájde ti najlepšie možnosti. Potom môžeš využiť interaktívny graf na vyhľadanie najlacnejšieho termínu. So SkyScanner vieš výrazne ušetriť a naplánovať si ideálny let.

Stiahnuť ho môžeš na Android, BlackBerry, iOS a Windows Phone

best-android-apps-cheap-flights-skyscanner-screenshot-120704 (1)

foto:pcmag

14. Tripomatic

Tripomatic ti pomôže naplánovať čo chceš na dovolenke robiť a čo chceš vidieť. Vieš si vytvoriť denné plány od miest, ktoré je možné v okolí destinácie navštíviť, po kaviarne či reštaurácie. Tripomatic eviduje viac než tisícky atrakcií v stovkách destinácií. Aplikácia je prepojená s tripomatic.com, takže si vieš svoje plány pozrieť aj na veľkom monitore. Mnohé destinácie ponúkajú aj offline obsah ako mapy, fotky a sprievodcov.

Funguje na Android a iOS

Tripomatic-App

foto:pcmag

15. Numbeo

 

Pokiaľ  sa ešte len chystáš na dovolenku a zisťuješ si info o jednotlivých krajinách, skús Numbeo. Je to najväčšia svetová databáza, kde jednotliví užívatelia pridávajú informácie o mestách a krajinách po celom svete. Aktuálne poskytuje informácie o životnej úrovni v jednotlivých krajinách, vrátane nákladov na život. Nájdeš tu všetko od cien ubytovania, úrovne zdravotnej starostlivosti, situácie v doprave, kriminálnej činnosti až po informácie o miere znečistenia ovzdušia. Primárne funguje ako webstránka numbeo.com.

Táto stránka však má aj aplikáciu pre Android a iOS

 

Ktoré aplikácie najradšej pri cestovaní využívaš ty? Podeľ sa s nami v komentároch.

b6770572f63be49c3bfa8459d2b3bcc3

foto:pcmag

zdroj: pcmag.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech