Tieto logá znamenajú niečo úplne iné, ako si myslíš

  • Logá, ktoré nájdeš nižšie, ťa prekvapia svojím významom.
collagebrands
  • Logá, ktoré nájdeš nižšie, ťa prekvapia svojím významom.

McDonald´s

Ak si myslíš, že žlté „M-ko“ symbolizuje názov tohto fastfoodu, si na omyle. Toto oblé písmenko znázorňuje prsia. Áno, dobre čítaš. V roku 1960 bol zmenený vzhľad loga, no dizajnér odporúčal, aby bolo uchované, pretože zákazníci si predstavujú pár výživných pŕs a to ich priláka do tejto reštaurácie.

Zdroj: pinterest.com

foto: pinterest.com

Adidas

Svetoznámu značku tenisiek, oblečenia a doplnkov vytvorili bratia Dasslerovci a z mena jedného z nich vznikol aj názov – Adolf Dassler. Bratia Rudolf a Adolf Dasslerovci išli v roku 1948 každý svojou cestou. Adolf založil Adidas a Rudolf firmu Puma. Dnešné logo Adidas má tri šikmé pruhy v tvare trojuholníka, ktoré sú symbolom hory, slúžiacej ako metafora pre výzvu všetkým športovcom.

Zdroj: pinterest.comfoto: pinterest.com

Sony Vaio

Písmenká „V“ a „A“ sú symbolom analógového signálu, zatiaľ čo „I“ a „O“ symbolizujú binárny kód 1 a 0 vyjadrujúci základný princíp fungovania počítača.

Zdroj: cyberzest.comfoto: cyberzest.com

FedEx

Toto logo má vyjadrovať rýchlosť a precíznosť spoločnosti. Najmä preto, že keď sa zameriaš na písmenko „E“ a „x“, zistíš, že vytvárajú bielu šípku.

Zdroj: logo123.comfoto: logo123.com

ROXY

Značku ROXY rozbehla značka Quicksilver. ROXY je zameraná najmä na ženy, a to sa snaží povedať aj jej logo, ktoré akoby vytváralo srdiečko. Je to v podstate spojenie dvoch znakov Quiksilver.

Zdroj: pinterest.com

foto: pinterest.com

Nike

Názov obchodnej značky je odvodený od okrídlenej gréckej bohyne víťazstva “Niké”. Preto logo predstavuje krídlo gréckych bohov. To je naozaj zaujímavé!

Zdroj: hucksterdesign.com

foto: hucksterdesign.com

Goodwill

Máš pocit, že sa na teba usmieva polovičná tvárička? Nemáš pravdu. Je to iba ukryté písmenko „g“. :-)

Zdroj: sitepoint.com

foto: sitepoint.com

Amazon

Toto logo vyzerá veľmi jednoducho, ale má hlbší význam. Šípka smerujúca od písmena „a“ k písmenku „z“ nám chce povedať, že na tomto portáli nájdeme všetko od A po Z. Skvelý nápad!

Zdroj: lenco.comfoto: lenco.com

thinkapple

zdroj: thinkapple.sk, zdroj titulnej fotografie: koláž: factsiknow.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech