ĽSNS mieri na najohrozenejších. Rozosiela antivakcinačné letáky, roznáša ich aj Slovenská pošta

  • Takmer na celom Slovensku dostali ľudia letáky, ktoré odrádzajú od očkovania
  • Situácia je zlá, polícia informovala o prípade dôchodcu, ktorý si odmietal nasadiť respirátor
  • Sadol si na zem a začal kopať, čím ublížil aj policajtovi. Teraz čelí trestnému stíhaniu
Kotleba letáky
Facebook/Vladimír Šnídl,TASR/Jaroslav Novák
  • Takmer na celom Slovensku dostali ľudia letáky, ktoré odrádzajú od očkovania
  • Situácia je zlá, polícia informovala o prípade dôchodcu, ktorý si odmietal nasadiť respirátor
  • Sadol si na zem a začal kopať, čím ublížil aj policajtovi. Teraz čelí trestnému stíhaniu

Mnohí Slováci si v posledných dňoch v schránkach našli nevyžiadanú poštu. Je to tak, dezinformácie týkajúce sa koronavírusu sa už nešíria len internetom. ĽSNS spustili protiočkovaciu kampaň, ktorá za tebou príde priamo domov, upozorňuje Facebookový profil „NIE V NAŠOM MESTE“.

Letáky sú hrozbou najmä pre najstarších

Letáky vedia ovplyvniť najmä starších, a teda tých najohrozenejších. Ľudí, ktorí nie sú súčasťou online sveta a hoaxom sa tak doteraz chtiac či nechtiac vyhýbali. O dezinformáciách nevedia, uveriť hoaxom, ktoré Kotleba šíri ako „periodickú tlač“, je preto jednoduché.

„Už len málokto verí tomu, že celá ‚pandémia’ je o nejakom víruse,“ píše vo svojom preslove v danom letáku Marian Kotleba, hlava ĽSNS. Ako „dôkaz“ toho, že v skutočnosti ide o akýsi tajný plán súčasnej vlády, ukladá napríklad fakt, že bol dopredu avizovaný nárast počtu nakazených.

Kotleba v letákoch tvrdí, že ide o program s jasným cieľom: „Podrobiť a ovládnuť. Najprv dospelých a potom aj deti.“ Dodáva, že sa aj so svojou stranou chystá bojovať, pretože „je lepšie padnúť v boji, ako sa nechať odviesť na bitúnok ako ovca“.

Kto všetko a v akých okresoch ste do schránok dostali buď toto alebo iné, podobne odborné periodikum?

Posted by NIE V NAŠOM MESTE on Thursday, November 11, 2021

Letáky sú všade, šíri ich aj Slovenská pošta

Letáky dostali Slováci naprieč celou našou krajinou, hlásia v komentároch novinára Denníka N Vladimíra Šnídla, ktorý na ne upozornil: Poprad, Banská Bystrica, Rimavská Sobota, Bratislava, Martin, Liptovský Hrádok, Prešov, Malacky, Trnava, Žilina, a to sme stále len pri niektorých z miest, ktoré komentujúci spomenuli.

Denník N informuje, že v niektorých okresoch letáky roznášajú pracovníci Slovenskej pošty. Pre Denník N to potvrdila aj hovorkyňa štátnej firmy Iveta Dorčáková, ktorá uviedla, že s ĽSNS má Pošta zmluvu.

V prípade periodickej tlače ‚Noviny Ľudovej strany Naše Slovensko’ ide o Letáky do schránok – Periodická tlač, na čo má objednávateľ Ľudová strana Naše Slovensko uzatvorenú zmluvu so Slovenskou poštou.“

ĽSNS si totiž dali svoje letáky zaregistrovať na ministerstve kultúry ako periodickú tlač: „V zmysle tlačového zákona zodpovedá za obsah periodickej tlače vydavateľ,“ vysvetlila pošta pre Denník N.

Dôchodca si sadol na zem, potom kopol policajta

Situácia sa skutočne vyostruje. Polícia z Trenčianskeho kraja upozornila na prípad osoby, ktorá si odmietla v autobuse nasadiť respirátor. Polícia ju preto vyzvala, aby opustila priestory hromadného dopravného prostriedku, čo 67-ročná osoba odmietla. Polícia neuvádza, či šlo o muža či ženu.

Osoba si nechcela prekryť horné dýchacie cesty ani opustiť autobus, a to ani po upozorneniach, že v takom prípade budú voči nej použité donucovacie prostriedky.

„Následne, keď sa ju polícia pokúsila vyviesť von, mala si sadnúť na podlahu autobusu a odmietať sa postaviť, pričom mala kopnúť jedného z príslušníkov polície do tváre a spôsobiť mu poranenie,“ píše polícia na sociálnej sieti.

Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne začala v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu útok na verejného činiteľa. Ak sa vina preukáže, páchateľovi hrozí jeden až päť rokov za mrežami.

Zdroje: Denník N, Polícia SR - Trenčiansky kraj, NIE V NAŠOM MESTE

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie