ĽSNS nemôže používať nové logo, porušuje tým zákon

  • V novom logu používa ĽSNS štátny znak, podľa Úradu priemyselného vlastníctva SR tým porušuje legislatívu
  • Nové logo strany úrad zamietol a ĽSNS ho musí prestať používať
ĽSNS (TASR)
ĽSNS (TASR)
  • V novom logu používa ĽSNS štátny znak, podľa Úradu priemyselného vlastníctva SR tým porušuje legislatívu
  • Nové logo strany úrad zamietol a ĽSNS ho musí prestať používať

Ako informoval TASR ešte minulý rok v marci, Ľudová strana naše Slovensko si zmenila svoje logo. Pôvodný dvojramenný kríž nahradil cyrilo-metodský kríž, ktorý je aj v štátnom znaku Slovenskej republiky. Strana totiž už viac nechcela byť spájaná s extrémizmom.

Urobili sme to pre to, aby sme sa jednoznačne dištancovali od všetkých spojení s fašizmom, nacizmom a kadejakými podobnými ‚izmami‘, pretože často táto nálepka jednoducho prekričí všetky možné dobré nápady, ktoré máme,“ vyjadril sa pre TASR Milan Uhrík podpredseda ĽSNS.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Uhrík, Kotleba, Scholár (TASR)

Strana však nevedela, že touto zmenou porušuje zákon a Úrad priemyselného vlastníctva SR zamietol rovno všetky štyri prihlášky ochranných známok na nové logo.

„Dôvodom pre takéto rozhodnutie bola skutočnosť, že označenia obsahujú napodobeninu štátneho znaku Slovenskej republiky. Za ochrannú známku nemožno uznať označenie, ktoré obsahuje, bez súhlasu príslušných orgánov, označenie chránené podľa medzinárodného dohovoru,“ objasnila sa pre Startitup riaditeľka kancelárie predsedu  Ing. Erika Kundratová.

Ako ďalej dodala, takýto záväzok vyplýva pre Slovenskú republiku z Parížskeho dohovoru na ochranu priemyselného vlastníctva. „K takýmto chráneným označeniam patria okrem iných aj znaky štátnej zvrchovanosti.  Keďže prihlasovateľ v úradom stanovenej lehote súhlas príslušnej autority nepredložil, bola naplnená zákonná prekážka registrácie predmetných štyroch prihlášok ochranných známok,“ hovorí.

Nové logo ĽSNS teda používať nemôže, pokiaľ nechce porušovať zákon. Strana podala podnet na zmenu 26. marca 2018 spolu s novou prihláškou ochranných známok.

Zdroj: Teraz.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech