Lucia žila v Brazílii vyše 10 rokov: Na ulici na vás vytiahnu zbraň. Chudobné deti sa nesmú stretnúť s bohatými

  • Lucia vďaka modelingu precestovala svet
  • V Brazílii sa chudobné deti nesmú stretávať s bohatými
  • Jej švagrinú prepadli za bieleho dňa v aute
Lucia žila viac ako 12 rokov v Brazílii
Lucia žila viac ako 12 rokov v Brazílii, Lucia Dvorská Rubini
  • Lucia vďaka modelingu precestovala svet
  • V Brazílii sa chudobné deti nesmú stretávať s bohatými
  • Jej švagrinú prepadli za bieleho dňa v aute

Modelka Lucia Dvorská Rubini patrí medzi najúspešnejšie modelky na Slovensku. S modelingom začala už v 16. rokoch, keď musela samostatne fungovať a pracovať v ďalekom Tokiu či v Singapure. Vďaka pracovným príležitostiam precestovala celý svet a niet divu, že si našla partnera v zahraničí.

Brazília je krajina kontrastov: Štátne nemocnice sa rozpadajú, zatiaľ čo v súkromných nemocniciach sa cítite ako v 5-hviezdičkovom hoteli

Krásna Slovenka sa kvôli manželovi presťahovala do Brazílie, kde žila viac ako 12 rokov. Je mama troch synov, ktorých vychovávala v Brazílii, no prednedávnom sa presťahovali s rodinou na Slovensko. Brazília je plná kontrastov a najväčšie rozdiely zažila Lucia práve v sociálnych vrstvách. V krajine si buď bohatý, alebo chudobný. Nič medzi tým neexistuje. 

  • Na čo je Lucia najviac hrdá vo svojej kariére?
  • Ako spoznala svojho manžela, ktorý je Brazílčan?
  • Prečo sa bála v Brazílii vyjsť cez deň na ulicu na prechádzku?
  • Ako funguje sociálny systém v Brazílii?

S modelingom si začala už ako 16-ročná. Do akých krajín si ako tínedžerka musela na dlhú dobu vycestovať a ako si sa adaptovala?

S modelingom som začala vďaka účasti na castingu súťaže Elite Model Look a následnou spoluprácou s agentúrou Elite. Moje prvé pracovné cesty smerovali do Istanbulu, Singapuru a Tokia. V každom meste som strávila dva mesiace a vtedy to bola pre mňa strašne dlhá doba. Absolútne som netušila, do čoho idem. Zrazu som sa ocitla v zahraničí, v krajinách s inou kultúrou, iným jazykom, nevedela som sa orientovať v meste. Na prepravu som využívala metro, ktorým som išla prvýkrát v živote a veľakrát sa mi stalo, že som sa previezla na úplne iný koniec mesta ako som mala ísť. Chýbal mi domov, rodina, ale mala som veľkú chuť pracovať. Postupne som sa začala oťukávať, naučila sa po anglicky, časom som sa začala orientovať v danom meste a zrazu sa mi to začalo celé páčiť. Bolo super mať možnosť v takom mladom veku cestovať, vidieť svet a postaviť sa na vlastné nohy.

V roku 2009 si sa dostala do prestížneho magazínu Sports Illustrated. Ako sa ti to podarilo a ako spomínaš na fotenie?

Keď som mala 18 rokov, presťahovala som sa do New Yorku, dostala som ponuku účinkovať v jednej americkej reality šou o živote modeliek. V rámci tejto šou som mala fotenie, na ktoré sa prišla pozrieť aj šéfredaktorka Sports Illustrated, ktorá po fotení prišla za mnou s tým, že by ma rada videla v plavkovom vydaní magazínu. Nakoľko plavkové vydanie magazínu vychádza len raz ročne a na ten rok už mali všetko nafotené, dohodli sme sa, že o rok si dáme stretko.

Prešiel rok a ja som v tom čase akurát maturovala na Slovensku, keď mi zrazu volal booker, že ma chcú vidieť zo Sports Illustrated. Zmaturovala som a hneď na druhý deň som odletela do New Yorku na casting. A vyšlo to. Fotili sme v Capadocii, ktoré je pre mňa jedno z najzaujímavejších a najmagickejších miest na svete. Medzi skalami pri východe a západe slnka. Pol roka potom, keď vyšlo plavkové vydanie, sme ho so všetkými modelkami boli promovať po USA.

Na čo si v živote najviac hrdá, čo si dosiahla vo svojej kariére?

Mala som veľa fotení, na ktoré rada spomínam dodnes, kde sme fotili na krásnych lokáciách a spoznala som úžasných ľudí, niečo nové sa naučila. Ale najviac som hrdá asi na svoje 15-ročné ja, že som bola schopná odcestovať sama na druhý koniec sveta, postarať sa o seba a nevzdať to pri prvej prekážke. Že som sa nezbláznila z tej slobody vo veľkom svete v takom mladom veku.

Vďaka práci modelky si sa dostala do Brazílie. Táto krajina ťa natoľko očarila, že si tam ostala bývať? Koľko rokov si tam žila a čím ťa najviac krajina oslovila, že si sa tam rozhodla žiť?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá