Ľuďom radil, aby sa predavačom mstili za rúška ničením tovaru. Teraz popiera, že by odhrýzal z rožka a načínal salámu

  • Podpredseda Slovenského hnutia obrody Štefan Polačik pred pár dňami radil ľudom, aby v prípade, že ich nechcú v obchode obslúžiť bez rúška, začali s odhrýzaním potravín
  • Na prípad si posvietila aj Polícia SR. Upozorňujú, že takýto čin môže byť trestaný pokutou vo výške 331 eur
Facebook/ Štefan Polačik, Unsplash/ Fikri Rasyid
  • Podpredseda Slovenského hnutia obrody Štefan Polačik pred pár dňami radil ľudom, aby v prípade, že ich nechcú v obchode obslúžiť bez rúška, začali s odhrýzaním potravín
  • Na prípad si posvietila aj Polícia SR. Upozorňujú, že takýto čin môže byť trestaný pokutou vo výške 331 eur

Pred pár dňami sme ťa informovali o „rade nad zlato“ podpredsedu Slovenského hnutia obrody (SHO). Štefan Polačik totižto radil ľudom, ktorí odmietajú nosiť v obchode rúško a odmietajú ich preto obslúžiť, aby potraviny začali konzumovať priamo tam. K prípadu sa vyjadrila už aj Polícia SR. 

„Neobslúžia vás v obchode, lebo odmietate byť ovca s rúškom? Otvorte všetko čo máte v košíku. Salám, mlieko, odhryznite si z rohlíka, pootvárajte proste všetko a takto im to tam nechajte,“ znel status Štefana Polačika, podpredsedu SHO, na sociálnej sieti.

Sám sa pritom chválil, že niečo podobné spravil on sám ako pomstu za to, že ho nechcel brigádnik obslúžiť. 

Nechcú ťa obslúžiť, ak nemáš rúško? Odhryzni si z potravín. Absurdnú radu podpredsedu SHO zdieľa takmer 700 ľudí

Teraz som niečo podobné urobil v Tescu, kde má iniciatívny brigádnik opakovane odmietol obslúžiť! Neobslúžil, hoci som slušne chcel nakúpiť, tak nech si to zaplatí, keď sa hrá na Boha a chce rozhodovať kto smie a kto nesmie nakúpiť,“ napísal. Netrvalo dlho a už tento čin aj stihol poprieť s tým, že jeho slová prekrútili „liberálne médiá“.

Za takýto čin hrozia pokuty, nie je to nu-li-tné

Povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest v interiéri upravuje vyhláška hlavného hygienika SR Jána Mikasa. Za nedodržanie povinnosti hrozia previnilcom pokuty. K statusu sa vyjadrila už aj Polícia Slovenskej republiky prostredníctvom sociálnej siete Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Aj polícia potvrdila, že takýto čin je trestaný pokutou. „Ak by ste sa chovali ako on, mohli by ste sa dopustiť priestupku proti majetku – § 50 zákona o priestupkoch (pokuta do 331 eur),“ objasňujú. 

STANOVISKO K NESMIERNE INTELIGENTNEJ RADE…Viacerí z vás ste sa na nás obrátili s priloženým statusom. V spolupráci s…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Monday, August 2, 2021

Jeho status však obsahuje väčšie množstvo hoaxov. Polačik v statuse hovorí v súvislosti s nosením rúšok o fašizme či diskriminácii. Jeho reči však jasne vyvrátila aj polícia. Jeho správanie, respektíve porovnávanie Židov a nosenia rúšok, označili za zvrátené.

Porovnávanie s fašizmom či dianím počas obdobia z II. svetovej vojny je primitívnou konštrukciou, ktorá uráža pamiatku obetí tých, ktorí prehrali boj o svoj život v najhoršom vojenskom konflikte, ktorý kedy zasiahol našu planétu, dezinformátori porovnávajú aktuálnu situáciu s fašizmom či II. svetovou vojnou preto, aby u svojich nasledovníkov vyvolali pocit dôležitosti (ste to vy, ktorí bojujete, ktorí sa nevzdávate, bojujeme proti hrôzam, sme hrdinovia), porovnávať odpor a boj Židov s tým, že si dnes niekto nedá rúško, spraví si selfie a v absolútnej honbe za lajkmi ju zverejní na Facebooku, je zvrátené.

V neposlednom rade priložený status dotvára kompozičná fotografia, ktorá má prifarbovať jeho význam, dôležitosť a pravdovravnosť štýlom pôsobiaceho štátnika za pracovným stolom rozhodujúcim o mimoriadne dôležitých nariadeniach, avšak po odhalení budí skôr komický ako vážny dojem,“ uvádza sa na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Blaha na Facebooku znova klame, až sa práši. Prekrútenými informáciami manipuluje ľudí

„Hrdina,“ ktorý sa obhajuje, že nič nespáchal

Polačik sa sám chválil, že niečo podobné ako odhrýzanie z jedla urobil aj on. Polícia chcela vypátrať obchod, v ktorom sa mal incident stať. Neúspešne.

„Autor statusu pochádza podľa svojho profilu z Nitry, kde aj pôsobí, pričom po overení sme zistili, že v žiadnom Tescu v meste nedošlo ku správaniu, ktoré jeho autor opisuje. To, samozrejme, neznamená, že sa tak nechoval v akomkoľvek inom Tescu, čo je už ťažšie overiť, a preto sám autor nešpecifikoval,“ objasnili na facebookovom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Kotleba opäť konšpiruje. Z rozpadu svojej strany viní agentov tajných služieb

Polačik sám hovorí, že trestný čin nepácha a ani nespáchal. Na druhej strane však tvrdí, že opisuje situáciu, ako sa dá s predavačom „vybabrať“.

Nie, nikoho nenavádzam na trestný čin a ani ja ho nepácham. Ani nechodím konzumovať nezaplatené jedlo do predajní. Popísal som situáciu, kedy sa predavač hrá na Boha a ako s ním vybabrať, “ obhajuje sa absurdným tvrdením.

Iba pár dní predtým však opisoval, ako sám hrdinsky ponačínal výrobky v miestnom Tescu a tak ich tam aj predavačovi nechal.

zdroj: Reprofoto: Facebook/Štefan Polačik, podpredseda SHO
Zdroj: Facebook/ Hoaxy a podvody - Polícia SR 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK