Luxus za babku: TOP 15 dovolenkových destinácií, ktoré vyšli v prieskume ako najvýhodnejšie (REBRÍČEK)

 • Dovolenka nepatrí k lacným záležitostiam
 • Odhaľ rebríček destinácií, kde si môžeš užiť si poriadnu dovolenku a neminúť pritom veľa peňazí
Ženy hľadia na more a pohľad na Cape Town.
Ilustračné foto Freepik/@Holiak, Freepik/@freepik
 • Dovolenka nepatrí k lacným záležitostiam
 • Odhaľ rebríček destinácií, kde si môžeš užiť si poriadnu dovolenku a neminúť pritom veľa peňazí

Spoločnosť Post Office Travel Money vybrala 15 miest pre dostupnú letnú dovolenku. Pri tvorbe zoznamu porovnávali ceny bežných položiek ako káva, fľaša piva, pohár vína alebo dvojchodová večera, takisto ceny opaľovacích krémov a repelentov proti hmyzu.

Odhaľ rebríček destinácií, kde si môžeš užiť dovolenku a neminúť pritom veľa peňazí. 

Rozhodujú aj ceny leteniek

Rebríčku kraľuje Hoi An vo Vietname, nasleduje ho Kapské Mesto v Južnej Afrike, potom Mombasa v Keni a Tokio v Japonsku. Na piatom mieste je Algarve v Portugalsku, za ním idú Egypt a Bulharsko. Ako najdrahšie miesto vyšla Kostarika, predbehla dokonca aj Dubaj a New York.

Ako informuje portál Metro, cena leteniek tiež ovplyvňuje celkové náklady na dovolenku. Vietnam tak môže s letenkami vyjsť drahšie ako Portugalsko, Egypt alebo Bulharsko. Ceny leteniek závisia od času letu, obdobia v roku a vybranej leteckej spoločnosti.

Rebríček destinácií, ktoré ťa finančne nezruinujú:

 1. Hoi An, Vietnam
 2. Cape Town, Južná Afrika
 3. Mombasa, Keňa
 4. Tokio, Japonsko
 5. Algrave, Portugalsko
 6. Sharm el-Sheik, Egypt
 7. Slnečné pobrežie, Bulharsko
 8. Kuta, Bali
 9. Marmaris, Turecko
 10. Paphos, Cyprus
 11. Penang, Malajzia
 12. Phuket, Thajsko
 13. Dilí, India
 14. Costa del Sol, Španielsko
 15. Montego Bay, Jamajka 

Nová letecká linka

Novú leteckú linku medzi Košicami a chorvátskym Zadarom spustí spoločnosť Ryanair od 2. júna. Spojenie v letnom letovom poriadku potrvá do konca septembra a bude dva dni v týždni, a to v stredu a nedeľu. Let bude trvať približne 90 minút, informovali v pondelok predstavitelia leteckého dopravcu a košického letiska.

Spoločnosť Ryanair na košickom letisku, kde pôsobí od roku 2019, v pondelok zároveň zaznamenala polmiliónteho prepraveného cestujúceho.

„Ako najväčšia letecká spoločnosť v Európe Ryanair s radosťou oslavuje míľnik pol milióna prepravených pasažierov v Košiciach uvedením nášho letného letového poriadku, ktorý ponúka letecké spojenia s mestami Dublin, Londýn, Liverpool, Praha a našu najnovšiu destináciu – slnečný Zadar,“ uviedla Alicja Golebiowska, manažérka Ryanair pre strednú a východnú Európu a Pobaltie. Spoločnosť je na košickom letisku najsilnejším leteckým prepravcom.

Lietadlo spoločnosti Ryanair
zdroj: Letisko Košice

Letisko v metropole východného Slovenska dosiahlo vlani s počtom viac ako 625 000 cestujúcich historicky rekordný počet vybavených pasažierov.

„Počas prvých dvoch mesiacov roka 2024 sme na letisku Košice vybavili takmer 64 000 cestujúcich, čo je medziročný nárast o 11 percent. Veríme, že aj nadchádzajúca letná sezóna bude veľmi silná a že aj na konci tohto roka budeme môcť oslavovať nejaké zaujímavé číslo,“ skonštatoval manažér letiska pre rozvoj obchodu a marketing Juraj Toth.

Pravidelná linka do Istanbulu

Turecká letecká spoločnosť Pegasus Airlines spustí od polovice mája pravidelnú linku z Bratislavy do Istanbulu. Z bratislavského letiska M. R. Štefánika sa bude lietať dvakrát týždenne, pričom pôjde už o tretie pravidelné letecké spojenie do Turecka. V stredu o tom informovala hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Tóthová.

„Toto letecké spojenie umožní cestovanie nielen do Istanbulu, ale môže slúžiť aj ako prestupná stanica na ďalšie regionálne alebo diaľkové letecké linky do Ázie či Afriky,“ uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Dušan Novota.

Dodal, že Pegasus Airlines bude prevádzkovať lety z Bratislavy vôbec po prvýkrát. Z Bratislavy sa celoročne lieta do tureckého letoviska Dalaman, ktoré prevádzkuje letecká spoločnosť Ryanair. Okrem neho bude letecký dopravca Pegasus Airlines prevádzkovať od polovice mája tohto roku aj priamu leteckú linku na tureckú riviéru, do dovolenkovej destinácie Antalya.

Pegasus Airlines je turecký letecký dopravca, ktorý sídli v Istanbule. Z Letiska M. R. Štefánika bude lietať napríklad s lietadlami typu Airbus A320-214 a Boeing 737-800. Let z Bratislavy do Istanbulu trvá približne jeden a pol hodiny.

Zdroje: Metro, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá