Lyžiari zbystrite pozornosť – revolučné okuliare RideOn

  • Lyžiarske okuliare RideOn sú prvými svojho druhu na svete. Inak povedané, ide o akési GoogleGlass na lyžovanie.
image_1423053175.png
  • Lyžiarske okuliare RideOn sú prvými svojho druhu na svete. Inak povedané, ide o akési GoogleGlass na lyžovanie.

 

Najväčšou zaujímavosťou je, že k ich používaniu nepotrebujete žiadny smartphone, ruky ani hlas. Postačia vám iba oči. Okuliare sú vybavené senzormi, ktoré snímajú pohyb vašich očí, kam s nimi mierite a podľa toho klikáte na ikony, ktoré sa vám zobrazujú na skle. Tým pádom zostanú vaše ruky vždy v teple rukavíc.

 

 

Jedným z hlavných dôvodov prečo vznikol projekt RideOn, bolo zvýšenie bezpečnosti lyžiarov. Okuliare automaticky detekujú váš pohyb a vedia vám tak zobrazovať potrebné informácie, ako je vaša rýchlosť, smer a dokonca aj vzdialenosť od kraja zjazdovky, či iných prekážok na trati. Ďalšou užitočnou funkciou okuliarov je aj navigácia. Áno poviete si, že na čo vám je navigácia na lyžiach. U nás je to možno zbytočnosť, ale keď lyžujete niekde vo Francúzskych Alpách, kde má lyžiarske stredisko 500-600 km zjazdoviek, tak taká navigácia nie je vôbec zlá :)

 

 

Každý z nás sa či už na lyžiach alebo na snowboarde rád vyblázni. Medzi najčastejšiu zábavu patrí napríklad pretekanie s vašim kamarátom. Pomocou okuliarov sa jednoducho spojíte a ukazuje vám presný čas, či odstup. Po takej spanilej jazde vám príde určite vhod aj jeden čaj s jägerom :) Ako to ale oznámite kamarátovi, ktorý nie je práve s vami, bez toho aby ste museli vyťahovať telefón? Jednoducho, jednou z funkcií okuliarov je aj komunikácia, takže prostredníctvom RideOn viete posielať aj jednoduché správy.

 

Ďalšou funkciou je aj možnosť natáčať si akčné zábery pomocou HD video kamery, čo povedzme si otvorene, dnes už patrí k celkom bežným úkonom.

 

 

 

Zdá sa, že izraelský projekt RideOn je na IndieGogo zatiaľ celkom úspešný. Aj keď nemá ešte naraisovaný stanovený cieľ, ktorý je 75.000 amerických dolárov, ale do konca kampane im zostáva ešte viac ako 2 týždne. Takže ak ste aj vy aktívnymi lyžiarmi či snowboardistami a máte zopár euro navyše, myslím, že nie je nad čím váhať.

Na trh prídu RideOn už v septembri tohto roka a predávať by sa mali za 549 USD.

 

Osobne si myslím, že ide o jeden z top gadgetov tejto doby, ktoré môžete vlastniť.

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: indiegogo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech