Madeo: “Keď sa chce, tak to ide“

  • Čo Madeo robí? Hovorí sa o nás, že sme najznámejšou neznámou a najviditeľnejšou neviditeľnou digitálnou agentúrou v CZ. Robíme veci po svojom a tak trochu inak. Prezentujeme sa iba cez naše realizácie. Ich kvalita definuje našu značku, ktorú tak dávame s každým projektom.
image_1417015829.png
  • Čo Madeo robí? Hovorí sa o nás, že sme najznámejšou neznámou a najviditeľnejšou neviditeľnou digitálnou agentúrou v CZ. Robíme veci po svojom a tak trochu inak. Prezentujeme sa iba cez naše realizácie. Ich kvalita definuje našu značku, ktorú tak dávame s každým projektom.

 

Pracujeme pre obmedzený počet klientov väčšinou na dlhodobej báze. Kľúčovým trhom je pre nás Škandinávia, kam smeruje prevažná väčšina našej tvorby. Máme kancelárie v Štokholme, Oslo, Bratislave, Zlíne a po novom aj v Prahe.

MADEO tvoria tri jednotky: madeo.interactive, madeo.mobile a madeo.gaming. Prvý celok sa venuje rýdzo webovej oblasti od kreatívnych konceptov cez UX, frontend a backend vývoj po digitálny marketing. Madeo.mobile zaisťuje produkciu natívnych mobilných aplikácií na platformách iOS a Android a najmladším prírastkom je herné štúdio.

Martin

Držíme štyri ocenenia Awwwards Site of the Day, titul FWA Mobile of the Day, niekoľko cien v rámci českého rebríčka WebTop100 alebo titul IT Produkt 2014 udelený časopisom Computerworld.

 

Ako Vás napadlo rozbehnúť tento projekt?

Začiatky Madea kopírujú scenár mnohých ďalších subjektov na poli digitálnej tvorby. Voľné združenie jednotlivcov špecializovaných na rôzne oblasti digitálnej produkcie postupne prerástlo v potrebu prezentovať sa pod jednou značkou a právnym celkom. Z pôvodnej formácie designerkóder sme sa postupne rozrástli na tím viac ako 20 ľudí.

 

Čo/kto bol vaša inšpirácia?

Vzhliadam k zahraničným digitálnym agentúram, ktoré presiahli hranice domoviny. To je cesta, ktorú v Madeo sledujeme.

Veľký vplyv má aj naša prítomnosť v Zlíne. Odkaz Tomáša Baťu je všade prítomný a osobne som si ho zjednodušil na frázu: Keď sa chce, tak to ide.“

 

Na čom aktuálne pracujete? Čo chystáte nové?

Momentálne sústredíme sily na ambicióznom Startup z USA, ktorý si dáva za cieľ inovovať komunikáciu na poli medicíny. Pripravujeme niekoľko čiastkových projektov pre švédskeho mobilného operátora TeliaSonera a vianočná kampaň pre nórskeho ťažobného giganta Statoil. Dokončujeme novú verziu aplikácie Visionary (www.bevisionare.com), ladíme dva herné projekty a zahajujeme spoluprácu s jednou automobilkou.

Dlhodobo spolupracujeme s Univerzitou Tomáša Baťu, kde sa podieľame nielen na digitálnej propagácii (pozri. Http://budoucnost.utb.cz), ale zapájame sa aj do výučby v snahe sprostredkovať študentom skúsenosť s praxou.

Aké typy ľudí hľadáte do svojho tímu?


Nadšencov! Ľudí, ktorým je blízka snaha prekonávať prekážky a zdokonaľovať sa v odbore. Tvorcovia, ktorí budú hrdí na ocenenia v rámci odborových súťaží. Ľudí, ktorých láka práca pre zahraničnú klientelu. Tímových hráčov.

 

Je práca u vás v niečom iná ako v ostatných firmách?

Zakladáme si na férovej komunikácii a na zodpovednosti jednotlivca. Všetkými prostriedkami podporujeme inováciu. V rámci projektov môžete experimentovať s technológiami a postupmi. Súčasne však nesiete zodpovednosť za dodržanie stanovených kvalitatívnych kritérií. Kvalita výstupu je alfou a omegou.

Za odlišnosť možno považovať tiež prácu pre zahraničnú klientelu možnosť komunikovať s množstvom tímov z celého sveta na dennej báze.


 

Prečo Zlín?

Jadro tímu tvoria bývalí študenti Univerzity Tomáša Baťu pochádzajúce z rôznych kútov ČR a Slovenska. Zlín je síce menšie mesto, ale baví nás sledovať jeho rýchly rozvoj, ktorý je z veľkej časti akcelerovaný práve rastom Univerzity. Každým rokom tu pribúda veľa zaujímavých tvorivých ľudí.

Ja som napr. pôvodom Brňák a dlhú dobu som žil vo Viedni. Zlín som si pre život vybral dobrovoľne. tu rozumné náklady na živobytie, všetky potrebné služby a príroda za rohom. Nemusím tráviť hodinu denne v dopravných zápchach. V prípade potreby to mám do Brna 40 min. po diaľnici.

Čo sa týka činnosti Madeo, je pre nás samozrejmosťou pracovať s klientmi vzdialenými tisícky km naprieč kontinentmi. Ak je osobné stretnutie žiaduce, sadneme na lietadlo a stretneme sa kdekoľvek na svete.

V túto chvíľu na dennej báze spolupracujeme s viacerými subjektmi z USA, Veľkej Británie, Kanady, Švajčiarska, Švédska alebo Nórska. Pripravujeme veľký projekt pre klienta z Ázie. K tomu nám väčšie zastúpenie v Prahe nepomôže. Na druhú stranu aj tu máme kanceláriu, takže spoluprácu je možné nadviazať aj so záujemcami, ktorých Zlín neláka.

 

Nejaké ďalšie tipy / odporúčanie / odkaz?

Uchádzači, ktorí zvažujú, či sa nám majú ozvať, nájdu všetky potrebné informácie pre svoje rozhodnutie na náborové microsite: http://www.mamseprestehovatdozlinaapracovatvmadeu.cz


 

Zdroj: startupjobs.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech