Majitelia diskoték prosia Matoviča, aby mohli konečne otvoriť. Zmieria sa aj s nosením rúšok na parkete

  • Majitelia nočných klubov, diskoték či erotických salónov majú už niekoľko týždňov hlavy v smútku
  • Kým reštaurácie či fitness centrá už môžu fungovať aspoň v obmedzenom režime, otvorenie nočných prevádzok je v nedohľadne
Pexels/Maurício Mascaro, Edoardo Tommasini
  • Majitelia nočných klubov, diskoték či erotických salónov majú už niekoľko týždňov hlavy v smútku
  • Kým reštaurácie či fitness centrá už môžu fungovať aspoň v obmedzenom režime, otvorenie nočných prevádzok je v nedohľadne

Majiteľ W Clubu z Nových Zámkov sa preto rozhodol zobrať veci do vlastných rúk a zabojovať v mene majiteľov dotknutých prevádzok z celého Slovenska. Martin Farkas sa na základe nespokojnosti s aktuálnou a v mnohých prípadoch likvidačnou situáciou rozhodol poslať premiérovi Igorovi Matovičovi otvorený list. 

„Doterajšie uvoľňovanie opatrení sa bohužiaľ nedotklo jedného obrovského segmentu. Tento segment sa volá zábavný priemysel, ktorý vyslovene funguje ako jedna obrovská sieť subjektov, ktorá dáva možnosť vytvárania finančných príjmov ako pre veľké firmy, tak aj pre malých podnikateľov, ktorých pôsobenie od začiatku koronakrízy je buď limitované, alebo úplne pozastavené, nakoľko hlavné subjekty zábavného priemyslu nemôžu mať dopyt na služby podsubjektov,“ objasňuje Farkas.

zdroj: Pixabay/ Martin Lopez

„Uvedomujeme si, že konzílium odborníkov je inštancia, ktorá má bez politických tlakov voľné ruky pri uvoľňovaní opatrení na základe priaznivej epidemiologickej situácie. Napriek tomu zvážte, či by nebolo vhodné v spolupráci s nimi sa zaoberať aj týmto vážnym problémom,“ píše v liste majiteľ nočného klubu.

Samotné organizovanie verejných podujatí je síce povolené, ale s podmienkami, ktoré sú nerentabilné pre samotných organizátorov. Drvivá väčšina týchto podujatí je podľa majiteľov prevádzok organizovaná hlavne v nočných hodinách, ktoré súvisia s hudobnou produkciou.

I keď sa hľadajú priechodné možnosti zo strán organizátorov v súlade s nariadeniami, ako uskutočniť aspoň niektoré podujatia, vždy sa stretnú s mantinelmi, ktoré znemožnia ich realizáciu alebo sa stanú nerentabilnými.

zdroj: Pexels/OVERBOARD ACTION SPORTS STORE

„Uvedomujeme si, že by bolo maximálne nezodpovedné, aby sa zábavný priemysel vrátil v pôvodnom rozsahu ako pred koronakrízou, i keď je pandémia na ústupe, ani my nemáme záujem o to, aby nezodpovedné rozhodnutia priniesli fatálne dôsledky a prípadnú druhú vlnu nákazy. Zdravý rozum nám ale hovorí, že ak my (slovenský národ) sme dokázali to, čo nám iné krajiny v boji proti koronavírusu môžu iba závidieť, tak to svedčí o našej zodpovednosti a obrovskom rešpekte voči nášmu zdraviu,“ konštatuje.

Majitelia nočných klubov navrhujú povolenie prevádzkovania nočných klubov s limitom menej ako 10 m2 na osobu a povolenie organizovania kultúrnych podujatí v nočných hodinách.

Podľa Martina Farkasa je aj nosenie rúška v nočných kluboch vecou, ktorú vie každý prežiť. Samozrejmosťou má byť aj zavedenie nadštandardných hygienických opatrení.

„Uvedomujeme si, že ste veľmi zaneprázdnený človek, ale máme vo Vás dôveru a veríme, že sa pokúsite nájsť riešenie pre nás všetkých zo zábavného priemyslu,“ dodáva v liste pre premiéra Martin Farkas.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech