Manželský pár vyrába luxusné domčeky pre psov. Inšpiruje ich architektúra minulého storočia

  • Luxusné domčeky vyrábajú v L.A. v Californii pod značkou Pijuan Design Workshop
Ilustračný obrázok (pixabay.com)
Ilustračný obrázok (pixabay.com)
  • Luxusné domčeky vyrábajú v L.A. v Californii pod značkou Pijuan Design Workshop

Alejandro a Sara Pijuán sú manželský pár žijúci v Los Angeles v štáte California. Obaja milujú psov a sami vlastnia sibírskeho huskyho, ktorého poctivo rozmaznávajú. Ich láska k domácim miláčikom prerástla aj do ich profesionálneho života a tak vyštudovaní architekti začali tvoriť originálne miniatúrne domčeky pre psíkov pod značkou Pijuan Design Workshop. Ako informoval portál Insider, páru sa nedávno dokonca podarilo vyhrať dizajnérske ocenenie od firmy Etsy.

Manželia sa pri budovaní psích domčekov nechali inšpirovať hlavne architektúrou 50. rokov minulého storočia. Dizajn doladili dokonalými detailami, domy majú odkvap, umelé kvety aj strešnú krytinu. Do dnešného dňa uviedli na trh už osem rôznych modelov pre malých aj veľkých havkáčov a pracujú na deviatom.

Alejandro a Sara sa spoznali počas štúdia architektúry v roku 2005. S myšlienkou dizajnu pre domácich miláčikov sa začali pohrávať v roku 2012 a o tri roky neskôr už bol na svete ich najpopulárnejší model psieho domčeku Woof Ranch. Okrem Pijuan Design Workshopu pracujú obaja v architektonických firmách a psie domčeky tvoria vo voľnom čase.

S projektom Woof Ranch sa im dokonca podarilo vyhrať dizajnérsku súťaž a v súčasnosti má hodnotu už 4-tisíc dolárov (3 787 eur). Ceny domčekov pre stredné až veľké plemené sú rovnaké, menšie domčeky stoja 1 988 eur.

„Keď sme vyrastali, mali sme to šťastie, že nám bol vždy nablízku najlepší priateľ človeka. Od našho prvého psa Cookie až po súčasného Adilynn, vždy sme mali v srdci zvláštne miesto pre našich štvornohých priateľov. Ako lepšie môžeme ukázať lásku, a to ako si ceníme ich nekonečné vrtenie chvostom, než dať im ich vlastný domov,“ vyjadrila sa dvojice pre Etsy.

Pár dokáže postaviť domček pre všetky plemená psov od čivavy až po nemeckého ovčiaka. Konštruujú ich na základe rozmerov bežných klietok pre rôzne plemená. Obom ide ako o štýl, tak aj o funkčnosť priestoru pre psíkov.

Ak máš doma psa a myslíš, že okrem domčeku by sa mu zišiel aj kvalitný pelech na spanie, prečítaj si náš rozhovor s Martinom a Erikou, ktorí stoja za značkou Labky na všetkom.

Viac čítaj TU>>Martin a Erika menia použité pneumatiky na pelechy pre domácich miláčikov

Zdroj: Insider, Etsy

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá