Marek Krajčí z funkcie ministra zdravotníctva odstúpiť neplánuje: „Z bojiska sa v takejto chvíli neuteká“

  • Hosťom Braňa Závodského na Exprese bol dnes minister zdravotníctva Marek Krajčí
  • Z funkcie ministra zdravotníctva neplánuje odstúpiť
  • Diskutovalo sa aj o vakcíne Sputnik V
Marek Krajčí Minister zdravotníctva
YouTube / Braňo Závodský Naživo
  • Hosťom Braňa Závodského na Exprese bol dnes minister zdravotníctva Marek Krajčí
  • Z funkcie ministra zdravotníctva neplánuje odstúpiť
  • Diskutovalo sa aj o vakcíne Sputnik V

Situácia je kritická a od decembra sa ju nedarí stabilizovať. Jediná cesta k uzdraveniu je vakcinácia väčšej časti populácie. Reč teda bola aj o vakcíne Sputnik V, ktorej nákup včera vetovala politická strana Za Ľudí. Marek Krajčí dnes v relácii Braňa Závodského ozrejmil aj to, či z funkcie ministra zdravotníctva odstúpi. 

V poslednú dobu sa objavilo množstvo hlasov, ktoré žiadajú „hlavu“ Mareka Krajčího. Ten ale z funkcie ministra zdravotníctva odstúpiť neplánuje. „ Ja zastávam svoju funkciu čestne a profesionálne. Budem sa snažiť aj naďalej bojovať. Sme vo vojne s neviditeľným nepriateľom. Z bojiska sa v takejto chvíli neuteká.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí je hosťom Braňa Závodského.

Posted by Radio Expres on Friday, February 19, 2021

To, že návrh na nákup vakcíny Sputnik V neprešiel, ho mrzí. Tvrdí, že nákup ruskej vakcíny odporúčali aj odborníci. Marek Krajčí bol aj konkrétnejší a tvrdí, že odporúčanie má aj od hlavného odborníka pre infektológiu, rovnako ako aj hlavného odborníka na epidemiológiu.

Na Slovensku používame množstvo liekov, ktoré neprešli registráciou EMA“. Hovorí, že Európska lieková agentúra začne proces registrácie ohľadom vakcíny Sputnik V. Európska agentúra toto tvrdenie však poprela. Marek Krajčí však tvrdí, že tieto medializované správy sú nesprávne, a že záujem z ruskej strany určite je. Ursula von der Leyen však poprela, že by Rusko žiadosť o registráciu podalo.

AKTUÁLNE: Krajčí po rokovaní vlády prezradil, ako sa vláda rozhodla ohľadom ruskej vakcíny Sputnik V

Minister Krajčí povedal, že vláda si dala vypracovať prieskum, ktorý jasne preukázal, že Slováci by o ruskú vakcínu záujem mali. Ako uviedol Krajčí, pokiaľ by sa očkovalo vakcínou Sputnik V, zaočkovanosť populácie na Slovensku by sa zvýšila o 8 %. 

Dáta máme

Minister Krajčí tvrdí, že potrebné dáta na boj s koronavírusom máme. „Ja osobne by som povedal, že pán Kollár mal možnosť tieto veci riešiť u nás. Dáta, o ktorých pán Kollár hovorí, k dispozícii máme“. 

Otázka interrupcií sa opäť otvorila

Koncom minulého týždňa Slovensko šokovala zmena vyhlášky ministerstva zdravotníctva, ktorou sa vek 40+ u ženy nepovažuje za zdravotnú indikáciu pri tehotenstve. Tým pádom takáto žena nemá nárok na bezplatnú interrupciu, ako tomu bolo doteraz.

KOMENTÁR: Pri ochrane nenarodených Krajčí zabudol na tých, ktorí sa už narodili

Marek Krajčí tvrdí, že touto vyhláškou len realizoval programové vyhlásenie vlády. Odmieta s tým spájať jeho náboženské presvedčenie. Tvrdí, že na túto tému prebiehala aj dlhá diskusia. „Aj prezident gynekologickej a pôrodníckej spoločnosti, docent Redecha, povedal, že súhlasí s týmto zámerom ministerstva, takže sa nedá povedať, že by proti tomu boli odborníci.“

Zdroj: Rádio Expres

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech