Ak máš tieto príznaky, tvojou diagnózou je KREATIVITA

  • Ak ťa tento článok zaujal už len kvôli svojmu názvu, je vysoko pravdepodobné, že ňou trpíš tiež. Niekedy obrovský dar, niekedy prekliatie. Kreativita.
pexels-photo-89860
pexels.com
  • Ak ťa tento článok zaujal už len kvôli svojmu názvu, je vysoko pravdepodobné, že ňou trpíš tiež. Niekedy obrovský dar, niekedy prekliatie. Kreativita.

Máš vysoké nároky

Si náročný. Či sa to týka hudby, literatúry, filmu, či cestovania. Dávaš zo seba veľa a veľa potrebuješ prijímať. Jednoducho vieš, čo je dobré.

creativity

Zdroj: travislinares.com

Prijal si génia v sebe

Budeš radšej autentický, než populárny. Ostať sám sebou, bez kompromisov – to je tvoja definícia úspechu, s ktorou však nemusia vždy všetci súhlasiť. Géniovi v tebe je to jedno.

Nápady prichádzajú v cykloch

Poznáš to. Máš skvelý týždeň, desiatky nápadov, ani nevieš, na ktorom začať pracovať najprv. Nové inšpirácie sa k tebe neustále hrnú, až zrazu… Ticho. Nič. Neprichádza žiaden nový nápad, žiadna inšpirácia. Bez ohľadu nato, či to trvá niekoľko dní alebo týždňov, ver tomu, že je to úplne v poriadku a je to prirodzené. Využi „obdobie sucha“ na relax a načerpanie nových síl.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt favim creative man

foto: favim.com

Nemáš rád dlhodobé úlohy

Najlepšie sa ti pracuje s pocitom prvotného okúzlenia a nadchnutia – to je ten moment, kedy je kreativita najvyššia. Ako slabne, pracuje sa ti ťažšie. Preto máš najradšej krátkodobé, ale náročné úlohy, ktoré sú pre teba výzvou.

Veríš v silu atmosféry

Jednoducho máš miesta, kde sa ti tvorí neobyčajne dobre. Či je to tvoja pracovný kútik, kaviareň, či kupé vo vlaku – bez notebooku a notesu sa tu nezaobídeš.

Môžeš mať problémy s autoritami

Pokiaľ si zatiaľ nemal šťastie na prácu a pracuješ niekde, kde kreativita neprešla ani okolo, s vedením si pravdepodobne nevychádzaš najlepšie. Žijete v odlišných svetoch a ty by si radšej pochodoval do rytmu vlastného bubna.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt favim creativity hipster man

foto: pinterest.com

Sám sebe si najväčším kritikom

Nie veľmi často sa vraciaš k svojim starším výtvorom. Vidíš v nich desiatky vecí, ktoré si mal spraviť inak a lepšie. Neustále vidíš vo všetkom priestor na zlepšenie a zdokonalenie.

Si nočný vták

Pravdepodobne ti je dôverne známa situácia, kedy celý deň „prežívaš“, a potom to príde. Spravidla v čase, kedy si ostatní ľudia líhajú do postele. Tok neuveriteľných nápadov a myšlienok, s ktorými jednoducho musíš okamžite pracovať, nakoľko do ďalšieho rána by ich sila oslabla.

Tvoja koncentrácia je veľmi intenzívna

Keď tvoríš, potrebuješ sa na svoju prácu sústrediť na 100%. Z pojmov open space office a multi-tasking ti behá mráz po chrbte. Výskumy tvrdia, že za každé 20-sekundové prerušenie kreatívnej práce potrebuješ až 20 minút, kým sa dostaneš tam, kde si bol.

Dnes už viaceré medicínske i psychologické štúdie potvrdzujú, že kreatívny človek koná a rozmýšľa inak, ako ostatní ľudia. Ak žiješ s niekým, pre koho je kreativita životným štýlom, môže sa ti zdať, že žije v inom svete. Pravda je taká, že sa ti to nezdá. Nezmeníš ich, snaž sa ho len pochopiť a nahliadni do jeho sveta. Je naozaj čarovný.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt favim night man

foto:favim.com

Posledné slová prenechám géniovi Albertovi Einsteinovi: „Kreativita je inteligencia, ktorá sa zabáva“.

Zdroj: lifehack.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech