Matovič chce dať zaočkovať svoju mamu a manželku ak získa 10 000 lajkov

  • Premiér Igor Matovič sa sám očkovať ešte nemôže, chcel byť pritom medzi prvými
  • Na očkovanie chce poslať manželku a mamu, nechá rozhodnúť fanúšikov na Facebooku
Igor Matovič
TASR/Michal Svítok
  • Premiér Igor Matovič sa sám očkovať ešte nemôže, chcel byť pritom medzi prvými
  • Na očkovanie chce poslať manželku a mamu, nechá rozhodnúť fanúšikov na Facebooku

Premiér Igor Matovič sa chcel nechať zaočkovať medzi prvými, aby šiel Slovákom vzorom. Krátko pred Vianocami však mal pozitívny test a tak si na vakcínu musí počkať. Očkovať sa nemajú ľudia, ktorí prekonali koronavírus v posledných 90 dňoch. Svoj sľub však chce naplniť.

Na očkovanie chce poslať svoju mamu a svoju manželku Pavlínu. Premiér však nechce, aby sa na internete nenamnožili komentáre typu „pichli im vodu“ a podobne.

Preto, ak považujete za správne, aby miesto mňa dôkaz dôvery vo vakcínu vykonali dve ženy môjho života, ktorým by som určite ublížiť nechcel … dajte lajk či srdiečko. Maminu a Pavlínku však budem prehovárať len vtedy, ak lajkov a srdiečok bude aspoň 10 tisíc. Inak to považujem za Váš súhlas, že stačí, aby som ja išiel na očkovanie až po 90 dňoch, t.j. koncom marca,“ napísal Matovič v najnovšom statuse, ktorý mal približne hodinu od uverejnenia viac ako 2 200 reakcií.

OČKOVANIE ZABÍJA? 🩸… (ANKETA)… toto je status určený výhradne ľuďom, ktorí neveria očkovaniu proti Covid-19.Dnes…

Posted by Igor Matovic on Sunday, December 27, 2020

Boj s dezinformáciami

Premiér Matovič tiež priblížil, že sám čelí hoaxom, ktoré tvrdia, že žiadny koronavírus nemá. Nikoho nechce nasilu do očkovania nútiť. „Nevymyslel som si svoju pozitivitu. Nie rád som bol teraz 10 dní zavretý v jednej izbe. Netúžil som po štedrovečernej večeri s babami cez videohovor. Fakt. Túžim však po inom – vyčistiť si s Vami stôl a začať s Vami úprimnú debatu o bezpečnosti či nástrahách očkovania,“ uvádza Matovič.

Viem, že mnohí z Vás ma za snahu zaočkovať čo najviac ľudí na Slovensku priam nenávidíte. A ja, priznávam, som Vás považoval zase za bláznov. A je mi to ľúto, lebo to vo výraznej väčšine určite neplatí. Áno, bláznami, a korunovanými sú tí, ktorí šíria bludy o nanočipoch vo vakcíne a podobne. Ostatní však máte len praobyčajnú ľudskú obavu o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych … a pre to by sme mali mať všetci určite pochopenie,“ dodal.

Premiér Matovič zvláda COVID-19 veľmi dobre. Pred dvere mu ľudia nosia dary, facebookuje ostošesť

Premiérovi končí karanténa

Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) dnes ukončil svoju domácu izoláciu, ktorú začal pre pozitívny test na COVID-19. Informoval o tom vo svojom statuse na sociálnej sieti. Matovič bol pozitívne testovaný RT-PCR testom 17. decembra.

Viacerí predstavitelia vlády potvrdili 18. decembra cez svoje profily na sociálnej sieti, že majú pozitívny PCR test na COVID-19. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v statuse uviedol, že sa od rána necítil dobre, mal vysokú teplotu, bolesť hlavy a celého tela. Pozitívne testovaná bola aj ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí), podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina) či minister financií Eduard Heger (OĽaNO).

Ďalší predstaviteľ vlády, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO), bol v utorok 22. decembra hospitalizovaný v nemocnici a jeho zdravotný stav bol vtedy stabilizovaný. Mičovský bol pozitívne testovaný po víkende 12. a 13. decembra.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech