Matovič konečne dostal „včeličku“. Zaočkovali ho jeho obľúbeným Sputnikom

  • Igor Matovič je konečne zaočkovaný. Ako inak, Sputnikom
  • Potvrdil to na sociálnej sieti fotografiou osvedčenia
Matovič, Sputnik
TASR/Dano Veselský
  • Igor Matovič je konečne zaočkovaný. Ako inak, Sputnikom
  • Potvrdil to na sociálnej sieti fotografiou osvedčenia

Igor Matovič na sociálnej sieti oznámil, že dostal vakcínu. Zaočkovať sa nechal ruským Sputnikom. Táto vakcína stále nie je zaregistrovaná Európskou liekovou agentúrou, bývalý premiér sa o jej dovoz napriek tomu sám zasadil.

Hoci bol Sputnik V, na Slovensko dovezený už 1. marca 2021, očkovanie danou vakcínou sa však spustilo až 7. júna 2021. Matovič s očkovaním sám otáľal aj potom. 

Vakcínu priviezol vo veľkom štýle

S vtedajším ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím vítali lietadlo na košickom letisku, kde zvolali aj tlačovú besedu. Priviezli prvých 200-tisíc dávok vakcíny, ktorú na Slovensku napokon veľa ľudí nechce. Igor Matovič stále tvrdí, že za nízky záujem môže chaos, ktorý sa po prívoze vakcíny spustil a činy Štátneho ústavu na kontrolu liečiv.

Na otázky, či sa dá zaočkovať Sputnikom, odpovedal vyhýbavo. „Neviem, či Sputnikom. Viacerí ľudia mi hovoria, že by sa to patrilo tak symbolicky, tak možno to urobím,“ prehlásil Matovič pre portál aktuality.sk.

Sputnik V len prilial olej do ohňa koaličnej krízy, ktorá vyústila odchodom Mareka Krajčího a Igora Maroviča z vtedajších funkcií. Následne sa Matovič stal ministrom financií SR, ktorým je aj dnes.

Matovič chcel Sputnikom V zachrániť pol milióna Slovákov. Už v prvý deň registrácie prišlo vytriezvenie

Tvrdil, že mu neprišiel termín

Matovič v stredu, 21. júla 2021, na tlačovej konferencii tvrdil, že mu stále neprišiel termín očkovania. „Nedostal som termín, neviem prečo,“ povedal presne.

Minister zdravotníctva však jeho slová poprel. Povedal, že ministrovi financií prišiel termín očkovania SMS správou ešte v stredu ráno, teda pred začiatkom jeho tlačovej konferencie. „Dal som si to preveriť. Odoslanie termínu z NCZI bolo už ráno,“ povedal Lengvarský pre denník Postoj.

Napokon sa to, evidentne, podarilo. Ani pri prehlásení si však nezabudol kompnúť do oponentov.Síce po 26-dňovom čakaní na termín, ale mám už včeličku za sebou. Na klinike cudzokrajných chorôb ňou zaočkovali vyše 8-tisíc ľudí a mali minimum vedľajších účinkov a žiadne závažné. Ak by dezoláti v politike, v ŠUKL a médiách Sputnika nedémonizovali, mohli sme mať ním dnes zaočkovaného pol milióna ľudí, tak ako Maďari. Pre nich však tupý boj voči Rusku a Matovičovi bol cennejší ako zdravie a životy ľudí, a tak na ich tuposť doplatíme všetci,informoval Matovič na sociálnej sieti.

Zdroje: Facebook/Igor Matovič, Aktuality, Postoj

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK