Matovič naznačil, že niektoré osobnosti by mali mať v očkovaní prednosť. Nikto ale netuší, koľko followerov na to treba

  • Premiér Igor Matovič sa s očkovaním Cibulkovej nestotožňuje
  • Tvrdí, že celá kauza je zbytočným zlyhaním
Belgium_EU_Summit041437731127
TASR | AP Photo/Olivier Matthys, Pool
  • Premiér Igor Matovič sa s očkovaním Cibulkovej nestotožňuje
  • Tvrdí, že celá kauza je zbytočným zlyhaním

Spôsob, ako došlo k očkovaniu bývalej tenistky Dominiky Cibulkovej, je zbytočným zlyhaním očkovacieho centra. Na sociálnej sieti to vyhlásil premiér Igor Matovič (OĽANO). Bude preto vyžadovať okamžité sprísnenia opatrení, ktoré takýmto zlyhaniam v budúcnosti zabránia. Očakáva tiež od ministerstva zdravotníctva jednoznačné a nespochybniteľné poradovníky.

Slovenský internet sa búri. Cibulková bola zaočkovaná prednostne, predbehla aj zdravotníkov a seniorov

Matovič tvrdí, že je potrebné presvedčiť čo najviac ľudí dať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Cibulková bola podľa neho na takú kampaň ako stvorená. „Bohužiaľ, nevydalo,“ napísal.

Premiér víta kampaň, vďaka ktorej by známi ľudia mohli svojím príkladom presvedčiť ľudí dať sa zaočkovať. „Nemám problém, ak denne popri tisíckach zaočkovaných ľudí podľa poradovníka budú verejne zaočkovaní traja – štyria verejne známi ľudia s cieľom masívnej propagácie očkovania medzi pochybujúcimi,“ doplnil.

PORADIE OČKOVANIASlovensko je európskym lídrom v počte ľudí, ktorí veria konšpiráciám. Zároveň platí, že mimoriadne…

Posted by Igor Matovic on Sunday, January 10, 2021

„Robiť to tajne nie je fér, urobiť to verejne je propagácia dobrej veci,“ skonštatoval.

Bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú prednostne zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) na Kramároch po tom, ako ju do oficiálneho zoznamu samovoľne a neoprávnene doplnil jeden z pracovníkov vakcinačného centra. Cibulková po medializácii prípadu reagovala, že ak by tušila, že sa dopúšťa vážneho pochybenia a nevypĺňa len voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by možnosť zaočkovať sa nevyužila.

„Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní,“ uviedla.

Cibulková reaguje na škandál s očkovaním. Tvrdí, že o vakcínu požiadala omylom

Zdroje: TASR, Facebook/Igor Matovič

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech