Matovič o starostovi, ktorý dal stopku testovaniu: „Pánovi starostovi hrozí kriminál, ak vypovedá poslušnosť vláde“

  • Igor Matovič bol dnes hosťom diskusnej relácie V politike na TA3
  • Témou bol aj starosta Dvorov nad Žitavou
20201012vlada__2733266
TASR/Jakub Kotian
  • Igor Matovič bol dnes hosťom diskusnej relácie V politike na TA3
  • Témou bol aj starosta Dvorov nad Žitavou

Ako médiá tento týždeň informovali, starosta Dvorov nad Žitavou, Branislav Becík, sa rozhodol skončiť so skríningovým testovaním vo svojej obci. 

Ako uvádza portál mynovezamky.sme.sk, na adresu vlády sa vyjadril veľmi ostro, a servítku si pred ústa ani náhodou nekládol. 

„Ak nepočítam testovanie na prelome októbra a novembra, tak celá naša samospráva suplovala posledné dva mesiace hlúposti a neoverené kroky súčasnej vlády. Naši zamestnanci dva mesiace neriešili nič iné, iba príkazy a nariadenia, ktoré sa menili z hodiny na hodinu,“ nešetril Becík kritikou na adresu súčasnej slovenskej vlády.

Matovič: Dostal som do vienka najhoršiu krízu od druhej svetovej vojny, koaličný partner mi podráža nohy

Jeho vyjadrenia publikoval aj denník Pravda: „Prikláňam sa k odporúčaniam odborníkov, ktorí hovoria, že by sa mali testovať len ohniská. Posledné dva mesiace boli vyťažení naši zamestnanci, ktorí riešili príkazy a nariadenia, ktoré sa menili z hodiny na hodinu. Lebo testovanie… Dva mesiace sme boli len pritakávači a posluhovači,“ povedal Becík.

Hovorilo sa teda o tom, že starosta “vypovedal poslušnosť vláde”, faktom však je, že v Dvoroch nad Žitavou ostalo otvorené mobilné odberné miesto počas pracovných dní, zvýšila sa dokonca jeho testovacia kapacita, a obec tiež zabezpečí respirátory a vitamíny pre svojich obyvateľov.

Na vyjadrenia a kroky tohto starostu sa dnes redaktor diskusnej relácie V politike opýtal aj Igora Matoviča. Ten reagoval, že o ničom nevie, avšak poznamenal, že „pánovi starostovi hrozí kriminál“, ak nariadenia vlády nedodrží. 

matovič koronavírus
zdroj: TASR/Martin Baumann

Krajina je totiž stále v núdzovom stave (ktorý sa v piatok predĺžil o ďalších 40 dní), takže nerešpektovanie vládnych nariadení môže byť trestné. 

Matovič tiež poznamenal, že za rozhodnutím starostu môže byť aj politické pozadie, nakoľko jeho otec, rovnako Stanislav Becík, bol 18. augusta 2008 vymenovaný ako nominant ĽS-HZDS za ministra pôdohospodárstva namiesto odvolanej Zdenky Kramplovej. Podporovateľom súčasnej koalície teda zrejme nie je. 

Zdroje: mynovezamky.sme.sk, pravda.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech