Matovič pohrozil fitnescentrám: Ak zablokujete Bratislavu, zabudnite na odškodné

  • Už zajtra zasadne konzílium, ktoré rozhodne, či sa fitnescentrá otvoria, alebo nie
  • Ak sa otvorenie nepovolí, vláda chce fitnescentrá odškodniť. Ak však zablokujú mesto, žiadna podpora nebude
Matovič, fitnescentrá
FOTO: TASR/Dano Veselský, Pixabay.com/Michal Jarmoluk
  • Už zajtra zasadne konzílium, ktoré rozhodne, či sa fitnescentrá otvoria, alebo nie
  • Ak sa otvorenie nepovolí, vláda chce fitnescentrá odškodniť. Ak však zablokujú mesto, žiadna podpora nebude

Majitelia fitnescentier chcú už zajtra zablokovať Bratislavu kvôli tomu, že neboli zaradené do ďalšej fázy uvoľňovania opatrení proti šíreniu koronavírusu. Fitnescentrá ostali zatvorené aj napriek tomu, že sa otvorilo viacero prevádzok vrátane reštaurácií a kín.

Majitelia fitnescentrier chcú zablokovať vstup do Bratislavy stovkami áut, bojujú za svoj biznis

Premiér Igor Matovič však tesne pred ohlásenou blokádou prišiel s riešením a oznámil ho spôsobom sebe vlastným- na Facebooku. Zároveň „svalovcom“ pohrozil, že ak v pondelok zablokujú Bratislavu, nebude zhovievavý.

Rozhodnú odborníci

Už zajtra preto zasadne konzílium, ktoré rozhodne, či sa fitnescentrá otvoria, či nie a premiér sa bude riadiť len závermi konzília. Ak sa konzílium zhodne, že na to ešte nie je čas, vláda bude uvažovať aj o finančnom odškodnení formou poukážok do fitka. „Čiže milí svalovci – nikto na vás nezabudol a nikto vám cielene neubližuje,“ uvádza premiér.

Matovič však zároveň upozorňuje, že ak „svalovci“ zajtra zablokujú Bratislavu, bude to mať vážne následky. „Pre istotu ešte raz a lopatisticky – jediný kto rozhodne o prípadnom otvorení fitiek bude konzílium, nie blokáda diaľnice. Blokáda diaľnice však dosiahne niečo iné – ak konzílium nerozhodne o otvorení fitiek, mňa ani len nenapadne rozmýšlať o akejkoľvek inej podpore fitiek, ako som písal vyššie,“ napísal premiér. 

Ak zablokujete mesto, tak…

Igor Matovič zdôraznil, že on sám proti fitnescentrám nič nemá a nikto im nechce cielene ulížiť. 

Zároveň však pridal aj vyhrážku, že takéto veci môžu viesť až ku zmene legislatívy. „Rovnako blokáda diaľnice spôsobí, že predložím návrh zákona, ktorý takúto činnosť bude považovať za trestný čin, tak, ako je to v iných civilizovaných krajinách. Nemôže si viac niekto myslieť, že obmedzovaním slobodného pohybu iných a braním si za rukojemníkov nevinných ľudí, bude beztrestne získavať pre seba akékoľvek výhody,“ dodal.

ODKAZ SVALOVCOM💪Hneď na úvod – nikdy som nebol v posilke a nehanbím sa za to. Na druhej strane si myslím, že je to…

Gepostet von Igor Matovic am Sonntag, 24. Mai 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech