Matovič: Pozývam vás do víťazného boja. Nasledujúce týždne budú rozhodujúce

  • Premiér mal na výročie prvého prípadu koronavírusu na Slovensku prejav
  • Zdôraznil dôležitosť najbližších týždňov
igor matovič
TASR/Jakub Kotian
  • Premiér mal na výročie prvého prípadu koronavírusu na Slovensku prejav
  • Zdôraznil dôležitosť najbližších týždňov

Túto jar by sme mali v sebe nájsť odhodlanie, aké sme mali v prvej vlne pandémie koronavírusu. Povedal to predseda vlády Igor Matovič v mimoriadnom prejave vo verejnoprávnej televízii RTVS. Vo verejnoprávnej televízii mal krátky prejav, v ktorom poďakoval všetkým ľuďom v prvej línii od lekárov až po predavačky za to, že statočne bojujú.

Chcem vás pozvať, aby sme objavili to, čo v nás je. To, čo sme dokázali v prvom polroku a vrátili sa do víťaznej stratégie,“ povedal premiér, pričom odkazoval na príkladné zvládnutie prvej vlny. Upozornil na „falošných prorokov, ktorí chceli otvárať reštaurácie“, ale aj na zľahčovanie situácie.

Katastrofa a odstrašujúci príklad. Prvý prípad koronavírusu sa objavil na Slovensku pred rokom, situáciu nezvládame

Nedodržanie opatrení ohrozuje práve tých najslabších. Áno, aj mne sa veľakrát stalo, že som nedodržal to, čo bolo treba, zľahčoval som si život a dajme si ruku na srdce, že sa to stalo mnohým z nás. Náš úspech je spoločný úspech a naše zlyhanie bude, bohužiaľ, naše spoločné zlyhanie. Pozývam vás preto do víťazného boja. Najbližšie týždne budú rozhodujúce,“ povedal premiér. 

Dodal, že urobí všetko pre to, aby zabezpečil dostatok vakcín pre všetkých, ktorí o ne prejavia záujem.

Zdroj: RTVS

Najnovšie videá

Trendové videá