Matovič prirovnal Lengvarského dovolenku k Sulíkovmu výletu do Dubaja. Trpia „sociálnym autizmom“, vyhlásil

  • Igor Matovič považuje dovolenku ministra zdravotníctva Vladimír Lengvarský za nezodpovednú
  • Prirovnal to k minuloročnej dovolenke ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Vyhlásil, že obaja mininistri trpia „sociálnym autizmom“
Matovič
TASR/Jaroslav Novák
  • Igor Matovič považuje dovolenku ministra zdravotníctva Vladimír Lengvarský za nezodpovednú
  • Prirovnal to k minuloročnej dovolenke ministra hospodárstva Richarda Sulíka. Vyhlásil, že obaja mininistri trpia „sociálnym autizmom“

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský odletel do Ománu, má tam osláviť aj príchod nového roka. Na dnešnej tlačovej konferencii sa k tomu vyjadril aj minister financií Igor Matovič. Ten Lengvarského výlet prirovnal k minuloročnej Sulíkovej dovolenke v Dubaji.

Lengvarského cestu do Ománu potvrdila aj hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. „Minister zdravotníctva prvýkrát od nástupu do úradu vycestoval na súkromný pobyt v zahraničí. Je plne zaočkovaný s posilňujúcou treťou dávkou vakcíny a pred odchodom splnil všetky predpísané bezpečnostné a zdravotné podmienky,“ povedala pre Denník N.

Matovič Lengvarského dovolenku kritizuje. „Jasné, že každý má nárok na dovolenku,“ vyhlásil. Dodal však, že v čase, kedy prehrávame s Dánskom v rýchlosti očkovania treťou dávkou 1:5, „by sa ako minister zdravotníctva hanbil ukazovať niekde na pláži a tváriť, že  je všetko v poriadku“.

Prirovnal to k minuloročnej dovolenke ministra hospodárstva Richarda Sulíka. „Zažívam také dejá vu. Takto pred rokom bol (Richard Sulík pozn. red.) v Dubaji namiesto toho, aby chodil na rokovania vlády, respektíve sa ich zúčastnil online. Bolo to presne v čase, kedy celé Slovensko čakalo na to, kedy kúpi testy, ktoré nekúpil. Následne sme mali na prasknutie nemocnice a zomieralo zbytočne tisícky ľudí,“ skonštatoval.

Matovič povedal, že Sulík sa v tom čase zachoval nezodpovedne. Rovnako tak vníma aj dovolenku Vladimíra Lengvarského. „Pripadá mi, že obaja ministri trpia sociálnym autizmom,“ povedal. 

Igor Matovič na dnešnej tlačovej konferencii oznámil, že seniori budú mať na očkovanie s odmenou viac času. Odôvodnil to tým, že vo vekovej kategórii 60+ sa očkuje pomaly. 

Richard Sulík na tom nevidí nič zlé

Samozrejme, že minister zdravotníctva si môže cez sviatky odletieť na pár dní, kam len chce,“ vyjadril sa Richard Sulík k Lengvarského dovolenke pre Denník N. Skonštatoval, že ministerstvo sa na pár dní cez sviatky bez ministra zaobíde. 

Minister financií Igor Matovič na dnešnej tlačovej konferencii dodal, že Vladimír Lengvarský na dnešnom rokovaní vlády nebol, no mal tam zástupcu v osobe štátneho tajomníka.

Hlas vyzýva Hegera, aby voči Lengvarskému vyvodil politickú zodpovednosť

Strana HLAS-SD na základe dnešnej tlačovej konferencie Igora Matoviča vyzvala premiéra SR, aby voči Vladimírovi Lengvarskému vyvodil politickú zodpovednosť.

HLAS – sociálna demokracia vníma dnešné mediálne vystúpenie ministra financií Igora Matoviča ako vystavenie vysvedčenia ministrovi zdravotnictva, ktorý uprednostnil dovolenku v Ománe pred prácou a ochranou ľudí pred nastupujúcou vlnou omikronu. Ministerstvo zdravotníctva na základe faktov nezvláda svoju úlohu a záujem o očkovanie ohrozených skupín nedokáže reálne naplniť. Zároveň potvrdil, že vláda zlyháva pri ochrane najzraniteľnejších skupín obyvateĺstva, “ napísali na sociálnej sieti Facebook.

Zdroje: TK/ Ministerstvo financií, FacebooK/ Hlas-SD, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie