Matovič: Rišo Sulík je ako malý nezodpovedný chlapec. Šancu na svoj koronaplán premrhal

  • Premiér Igor Matovič odkázal svojmu koaličnému partnerovi na Facebooku, že so svojim plánom na boj proti korone nemusí ani chodiť
  • Sulíkovi navrhol, aby vypracoval vlastný plán do nedele 15. novembra, tento termín však nedodržal
igor matovič
TASR/Pavol Zachar
  • Premiér Igor Matovič odkázal svojmu koaličnému partnerovi na Facebooku, že so svojim plánom na boj proti korone nemusí ani chodiť
  • Sulíkovi navrhol, aby vypracoval vlastný plán do nedele 15. novembra, tento termín však nedodržal

Čas pre Richarda Sulíka vypršal. Premiér Igor Matovič mu dal návrh, aby do nedele 15. novembra prišiel s vlastným plánom, ako zraziť kĺzavý medián na hodnotu 500 a začať uvoľňovať opatrenia. Ak bude dobrý, premiér podľa zákona môže ministra Sulíka poveriť konkrétnou úlohou, teda bojom proti koronavírusu.

Matovič však dnes na Facebooku pre Richardovi Sulíkovi napísal, že s plánom za ním ani nemusí chodiť.

Pravdupovediac, myslel som si, že sa pochlapí. Že ukáže, že nevie len nekonštruktívne búrať ako malý nezodpovedný chlapec. Bohužiaľ, nevydalo. Je pondelok poobede a ani chýru ani slychu o alternatívnom pláne strany SaS,“ píše premiér.

Nedeľa za nami, úloha nesplnenáZačalo to (opäť) minulý pondelok. Na Ústrednom krízovom štábe jednohlasne všetci 5…

Posted by Igor Matovic on Monday, November 16, 2020

Sulíkovo ministerstvo dnes informovalo, že v priebehu tohto týždňa bude hotový plán boja proti pandémii. Hlavnou zmenou oproti premiérovmu postupu je, že by sa opatrenia mali vykonávať podľa toho, aká je v regióne epidemiologická situácia. Okresy s nižším počtom prípadov koronavírusu by si mohli dovoliť uvoľniť opatrenia viac.

Premiér však Sulíkovi odkázal, že už čakať nemieni. „Nemôžeme ďalšie dni čakať, kým sa niekomu uráči. Dvadsať ľudí denne umiera, ich život nepočká. Stovky tisíc detí nie sú v školách, ich osud tiež nepočká. Tisícky de-facto zatvorených reštaurácií tiež nemôžu doplácať na to, že sa niekomu nechce či nevie. Takže, KONEČNÁ. Keďže pán minister úplne odignoroval legitímne danú úlohu, nemôžu ľudia viac na jeho nekonanie doplácať,“ dodal Matovič. 

Sulík chce viesť Slovensko v boji proti koronavírusu. Matovičovi predstaví vlastný plán

Premiér pripomenul, že napriek tomu, že ľudia zo SaS hlasovali na krízovom štábe za predĺženie núdzového stavu o 90 dní, samotný predseda strany Sulík na Facebooku napísal, že viac ako 30 dní je nezmysel. „…ako blesk z čistého neba, bez akéhokoľvek telefonátu komukoľvek z koalície, nám koaličný partner cez status na FB z dovolenky, odkázal ako SaSka núdzový stav nepodporí, lebo je zbytočný,“ píše premiér. Neskôr Sulík pridal status o tom, že Matovičov návrh komunitného testovania je hlúpy. 

Odteraz až do momentu, kým neklesne počet pozitívnych na zanedbateľné minimum, sa už nenechám vyrušovať žiadnym podrazom zo strany SaS. Nebudem sa ním zaoberať, nebudem na neho reagovať. PREČO? Lebo ide naozaj o životy a nemá zmysel sa zapodievať ľuďmi, ktorí si to ani len nevedia uvedomiť,“ uvádza Matovič.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech