Matovič: Šéf lekárov Kollár sa dopustil vlastizrady, šíri bludy. To je hodné fašistu alebo kotlebovca

  • Kvôli klamstvám šéfa Slovenskej lekárskej komory sa z plošného testovania začali hromadne odhlasovať zdravotníci, vraví premiér
  • Celoplošnému testovaniu hrozí katastrofa, Matovič motivuje zdravotníkov príplatkami
igor matovič marian kollár
TASR/Jakub Kotian, SLK
  • Kvôli klamstvám šéfa Slovenskej lekárskej komory sa z plošného testovania začali hromadne odhlasovať zdravotníci, vraví premiér
  • Celoplošnému testovaniu hrozí katastrofa, Matovič motivuje zdravotníkov príplatkami

Prezident Slovenskej lekárskej komory sabotuje celoplošné testovanie, ktoré má prebehnúť cez víkend. Povedal to na tlačovej besede premiér Igor Matovič. V čase, kedy sa ozbrojené sily SR snažia zo všetkých síl naplniť odberové tímy zdravotníkmi, ozývajú sa hlasy, ktoré zneisťujú nielen verejnosť, ale aj zdravotnícky personál.

Narážal na tlačovú besedu Slovenskej lekárskej komory, kde prezident Marian Kollár vyzval vládu, aby testovanie prehodnotila. Okrem toho tu odznela informácia, že COVID-19 má rovnakú smrtnosť ako chrípka, čo je mylne interpretovaná informácia z WHO a momentálne sa šíri ako hoax.

Čo si myslíš o plošnom testovaní na koronavírus?

Minister obrany Jaroslav Naď pripomenul, že šéf SLK na krízovom štábe nehlasoval proti testovaniu. Kollár na to povedal, že na krízovom štábe sa o plošnom testovaní nehlasovalo. To však podľa Matoviča, ktorý sa na hlasovaní zúčastnil, nie je vôbec pravda.

Minister Naď sa ostro pustil do šéfa lekárskej komory: Nedostal biznis, za ktorý loboval

Kvôli tomu sa z plošného testovania začali hromadne odhlasovať zdravotníci. Matovič to označil za záškodníctvo zo strany Mariana Kollára.

To nie je hodné lekára. To je hodné fašistu alebo kotlebovca. Šíriť bludy o tom, že sa o celoplošnom testovaní nehlasovalo, je naozaj absolútne dno. Je to sabotáž a vlastizrada,“ vyjadril sa premiér.

Nie je to len prezident SLK, sú to aj niektorí politici a médiá, ktoré sabotujú túto akciu, ktorá má zachrániť životy a zdravie. Je mi to ľúto, lebo som očakával, že sa zomkneme. Títo ľudia nedokážu poprieť v sebe nejaké ideologické postoje, podrážajú nohy a doplatia na to tisícky ľudí zdravím a stovky svojimi životmi,“ hneval sa Matovič.

Ja sa nezvyknem vzdávať. Týmto ľuďom chcem prekaziť ich snahu sabotovať plošné testovanie,“ dodal premiér s tým, že každému zdravotníkovi ponúka za odslúženie oboch víkendových dní na odberových miestach príplatok 500 eur navyše.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech