Matovič si opäť kopol do Sulíka. Určití politici si podľa neho „mojkajú“ mafiánskych poskokov

  • Igor Matovič reagoval na zadržanie Andreja Holáka vrámci akcie Mýtnik
  • Tvrdí, že Holák pracoval pod Sulíkovou ochranou zo záhadných dôvodov
  • Prehlásil, že Sulíka vyzýval, aby Holáka vyhodil zo štátnych služieb. Matovič tvrdí, že Sulík nechal pracovať „škodnú“
matovič
TASR/Dano Veselský
  • Igor Matovič reagoval na zadržanie Andreja Holáka vrámci akcie Mýtnik
  • Tvrdí, že Holák pracoval pod Sulíkovou ochranou zo záhadných dôvodov
  • Prehlásil, že Sulíka vyzýval, aby Holáka vyhodil zo štátnych služieb. Matovič tvrdí, že Sulík nechal pracovať „škodnú“

Bývalý premiér a súčasný minister financií Igor Matovič sa na určitý čas „vytratil“ z verejného priestoru. Zdá sa, že Igor Matovič nabral silu a dnes opäť chrlil na sociálnej sieti „štipľavé“ statusy. V tom najnovšom obvinil Richarda Sulíka z toho, že „zo štátnych služieb nevyrazil škodnú“.

Igor Matovič dnes zareagoval na zadržanie Andreja Holáka príslušníkmi NAKA. Ten bol dnes zadržaný vrámci akcie Mýtnik. Ministra hospodárstva Richarda Sulíka v ňom obvinil, že Holáka nevyhodil zo sektoru štátnych služieb, napriek tomu, že ho k tomu vyzýval. 

Pred rokom som kolegu Sulíka vyzval, aby vyrazil zo štátnych služieb škodnú – Andreja Holáka. Verného to sluhu vagabundov od Fica a Pellegriniho … zlodeja, ktorý napr. uzavrel v mene štátu zmluvu na právne služby za 582 eur na hodinu,“ napísal Matovič. 

NECHAŤ PRASA PRI HRANTEPred rokom som kolegu Sulíka vyzval, aby vyrazil zo štátnych služieb škodnú – Andreja Holáka….

Posted by Igor Matovic on Thursday, June 17, 2021

Matovič v statuse tvrdí, že Sulík mal nechať pod Holáka pracovať pod svojou ochranou zo záhadných dôvodov.

Zo záhadných dôvodov nechal pod svojou ochranou minister hospodárstva prasa pri hrante ďalší rok … až si dnes pre ňu prišla NAKA. Tým zároveň vzišla verejná objednávka sa dôkladne pozrieť na všetky kšefty, ktoré škodná za ten rok v štátnej firme napáchala,“ napísal.

Mafiánski poslovia na ministerstvách? 

Igor Matovič tvrdí, že určití ministri si „mojkajú“ vo svojej blízkosti „mafiánskych poskokov“.„Chcem zatiaľ veriť, že za tým nie je zmluva s Diablom,“ uzavrel Matovič.

Ministerstvo hospodárstva SR podľa zverejneného stanoviska nemá bližšie informácie k zadržaniu Andreja Holáka.

„Ne. Bude sa to zneužívat.“ Návrh pridať peniaze matkám vlani zmietol Matovič zo stola, dnes sa zaň ide pobiť

Podľa medializovaných informácií jeho zadržanie však nesúvisí s jeho aktuálnou pozíciou a ani prácou v MH Manažmente. Nové vedenie MH Manažmentu v prípade pána Holáka uplatnilo manažérsky prístup a v spoločnosti zostal pracovať preto, aby bola zachovaná kontinuita. Ak to bude potrebné, NAKA môže počítať s našou plnou súčinnosťou,“ reagoval na aktuálnu situáciu rezort.

Predseda výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) označil Holáka za priameho nominanta ministra hospodárstva Richarda Sulíka. 

Matovič chcel Sputnikom V zachrániť pol milióna Slovákov. Už v prvý deň registrácie prišlo vytriezvenie

Podľa neho ho on sám, ale aj vtedy premiér Igor Matovič upozorňovali na „toxickosť“ dnes zadržaného Holáka a fakt, že v ére Smeru-SD patril k najvplyvnejším úradníkom. „Naše podozrenia sa potvrdili, toxickí ľudia zostávajú toxickými, aj keď obrátia kabát a prejdú na druhú stranu,“ skonštatoval Kremský.

On sám pritom nerozumie postupu šéfa koaličnej strany Sloboda a Solidarita a nechápe, prečo Holáka neodvolal. O príčinách takéto konania nechcel špekulovať. „Ak sa hovorí o kontinuite, tak sa pýtame, o akú kontinuitu ide,“ poznamenal krátko.

Zároveň vyzval ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby sa postavil čelom k vzniknutej situácii a aby odvolal Holáka z jeho súčasnej funkcie, a zároveň, aby odvolal aj prípadných ďalších nominantov prepojených s predchádzajúcimi vládami.

Zdroje: Facebook/ Igor Matovič, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK