Matovič: Vo februári by sa AstraZenecou mohli očkovať Slováci mladší ako 55 rokov

  • Igor Matovič je hosťom diskusnej relácie Na telo
  • Vyjadril sa aj k téme očkovania
19112020_vlada_10742115
TASR/Dano Veselský
  • Igor Matovič je hosťom diskusnej relácie Na telo
  • Vyjadril sa aj k téme očkovania

Premiér Igor Matovič je aktuálne hosťom diskusnej relácie Na telo na TV Markíza. Okrem iného odpovedal aj na otázky ohľadom vakcinácie, covid automatu či policajnej akcie Mýtnik.

Igor Matovič sa k vakcinácii vyjadril, že už vo februári by sa Slováci mohli očkovať AstraZenecou. K jej používaniu chce však pristúpiť rovnako ako Nemecko, a teda pre zatiaľ ju nepodávať seniorom vo vyššom veku. Veková hranica ešte bude predmetom diskusií. 

Nemci chcú dať pri očkovaní seniorov stopku jednej z vakcín, nedôverujú jej

Michal Kovačič sa Matoviča pýtal aj na to, ako chce riešiť zabezpečenie respirátorov pre obyvateľov, a či budú distribuované zdarma. Premiér sa vyjadril, že nie je “vševedko”, a že otázka rozdávania respirátorov FFP2 ešte bude predmetom diskusie vlády. 

Slovenské mestá nechcú čakať na vládu, zadarmo svojim obyvateľom rozdajú ochranné respirátory

 

 

Premiér nevedel definovať ani dátum, kedy by sme mohli pristúpiť aspoň k čiastočnému otvoreniu obchodov či prevádzok rôznych služieb. 

Moderátor sa premiéra pýtal aj na to, či býva vopred informovaný o policajných akciách, akou bola napríklad piatková akcia Mýtnik. Premiér tvrdí, že takéto informácie vopred nemá, a takisto povedal, že by sa k podobným akciám ani nemal vyjadrovať. Priznal však, že niekedy sa nechá uniesť, ako keď napríklad povedal, že Fico by mal šúchať nohami a čakať, kedy NAKA zaklope aj uňho. 

AKCIA MÝTNIK: Kto je obvinený Michal Suchoba, ktorý vlastní jeden z najluxusnejších domov v Bratislave?

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech