Matovičova atómová zbraň vybuchla. V súvislosti s antigénovými testami sa objavil tento závažný problém

  • Na základe pozitívneho antigénového testu (nie staršieho ako 180 dní) nie je možné vystaviť Digitálny COVID preukaz EÚ o prekonaní ochorenia COVID-19
  • Akceptovaný je len pozitívny PCR-test nie starší ako 180 dní
  • Informáciu potvrdilo aj NCZI
testovanie koronavírus
TASR/Michal Svítok, TASR/Jaroslav Novák
  • Na základe pozitívneho antigénového testu (nie staršieho ako 180 dní) nie je možné vystaviť Digitálny COVID preukaz EÚ o prekonaní ochorenia COVID-19
  • Akceptovaný je len pozitívny PCR-test nie starší ako 180 dní
  • Informáciu potvrdilo aj NCZI

Európska únia neakceptuje pozitivitu detegovanú antigénovým testom ako dôkaz o prekonaní ochorenia COVID-19. Upozornila na to jedna z komentujúcich priamo Pavla Čekana, ktorej z daného dôvodu nebolo možné vystaviť Digitálny COVID preukaz EÚ o prekonaní ochorenia COVID-19 . 

Jedna z komentujúcich na Facebooku Pavla Čekana upozornila na to, že na základe pozitívneho antigénového testu nie je možné vystaviť Digitálny COVID preukaz EÚ o prekonaní ochorenia COVID-19. Dôkazom je len pozitívny PCR- test nie starší ako 180 dní. 

Česi testovali kvalitu antigénových testov: Tie Krajčího dopadli katastrofálne, stáli nás milióny eur

EÚ neakceptuje pozitívny AG test ako dôkaz prekonania Covid-19, akceptovaný je iba pozitívny PCR- test nie starší ako 180 dní, z toho dôvodu Vám nie je možné vydať Digitálny COVID preukaz EÚ o prekonaní ochorenia Covid-19, “ malo odpísať NCZI na žiadosť o vystavenie EÚ COVID preukazu o prekonaní ochorenia COVID-19 na základe pozitívneho antigénového testu. 

Čekan na Ag testy upozorňoval. Všade v EÚ sa to kontrolovalo testom PCR

Na komentár zareagoval aj biochemik Pavol Čekan. Ten tvrdí, že už v októbri 2020 upozorňoval vtedajšieho premiéra Igora Matoviča, aby bol každý človek, ktorý bol pozitívne testovaný AG testom, následne otestovaný aj testom PCR. 

Mne sa to nestalo, ale na to som upozorňoval už od októbra 2020. Všade som hovoril, že každý pozitívny Ag testom musí byť pretestovaný aj PCR. Za to som si vyslúžil kritiku vtedajšieho premiéra. A teraz tu máme tento problém,“ napísal Pavol Čekan. 

Zároveň dodal, že v ostatných krajinách EÚ je zaužívané, že po pozitívnom antigénovom teste nasleduje testovanie PCR testami. 

Pavol Čekan prevzal od prezidentky štátne vyznamenanie, toto je jeho príbeh: V zahraničí mu tlieskajú, doma ho nevzali ani na školu

.Tak veľmi ma to štve a zároveň mrzí. Pri Ag teste je možnost falošnej pozitivity a presne preto všade v EÚ po pozitívnom Ag teste nasleduje aj PCR. Áno, ak ste mala pozitívny Ag test, je možné, že ste žiaden COVID-19 nemala, “ uzavrel Pavol Čekan. 

Informáciu redakcii Startitup potvrdilo aj NCZI.

Zdroj: Facebook/ Pavol Čekan

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá