Mazurek musí lekárovi Sabakovi za ohováranie zaplatiť 20-tisíc eur, rozhodol súd. Má na to tri dni

  • Milan Mazurek sa na sociálnej sieti sťažuje, že mu chce sudca zničiť život
  • Podáva naňho preto trestné oznámenie za ohýbanie práva
  • Sabakovi dlží okrem tisícov aj verejné ospravedlnenie
Milan Mazurek
TASR/Pavol Zochar
  • Milan Mazurek sa na sociálnej sieti sťažuje, že mu chce sudca zničiť život
  • Podáva naňho preto trestné oznámenie za ohýbanie práva
  • Sabakovi dlží okrem tisícov aj verejné ospravedlnenie

Žaloba lekára Petra Sabaku má dohru. V októbri sme ťa informovali o tom, že známy lekár zažaloval Milana Uhríka a Milana Mazureka, členov hnutia Republika. Lekár sa vtedy rozhodol, že začne ich osočovanie jeho osoby na sociálnych sieťach riešiť právnou cestou.

Problematické výroky mohli podľa vlastných slov poškodiť jeho lekársku povesť. Sudca v prípade Milana Mazureka už rozhodol, Sabakovi dlží 20-tisíc eur a verejné ospravedlnenie. Na zaplatenie peňazí má tri dni.

Za ohováranie žiadal 20-tisíc

Mazurek mal Sabaku nepriamo spojiť so smrťou chlapca, ktorého nechceli vyšetriť, pretože jeho mama nebola zaočkovaná proti Covidu-19 a nepodstúpila test.

Mazurek o udalosti natočil video, ktoré si na sociálnej sieti mnohí pozreli. Sabaka pre portál Aktuality povedal, že Mazurek v tomto kontexte spomína aj jeho meno, čo on sám považuje za ohováranie. Žiadal od neho preto 20-tisíc eur.

Milan Mazurek dnes na sociálnej sieti potvrdil, že peniaze, plných 20-tisíc eur, musí lekárovi zaplatiť. Má na to tri dni. Rozhodol o tom sudca Juraj Šteffel zo súdu v Kežmarku.

sabaka
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Mazurek tvrdí, že mu sudca chce zničiť život, a dodáva, že mu to len tak neprejde. Podáva naňho trestné oznámenie za ohýbanie práva, píše na Facebooku. Sudca tiež rozhodol, že sa Mazurek musí Sabakovi verejne ospravedlniť.

„Juraj Šteffel zneužil predbežné neodkladné opatrenie, aby v expresnom čase mohol vydať svoj šialený rozsudok bez súdu a bez mojej možnosti sa efektívne brániť. Veď už teraz môžem oficiálne čakať, že na mňa pošlú exekútora, lebo odvolanie nemá odkladný účinok,“ píše Mazurek.

Problém má aj s jeho kolegom

Sabaku si pohneval aj Mazurekov kolega Milan Uhrík. Ten koncom novembra na sociálnu sieť napísal, že Sabaka dostal 28-tisíc eur od štátu ako odmenu za to, že verejne schvaľoval nezmyselné Covid opatrenia.

Lekár celú kauzu vysvetlil. Získal štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana, ktorej súčasťou je aj finančná odmena. Tá je podľa Zbierky zákonov SR „vo výške 25-násobku priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zverejnenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za predchádzajúci rok zaokrúhlený nahor na celé euro“.

zdroj: TASR/Uhrík, Kotleba, Scholár

Navyše si ich nikdy ani neplánoval nechať, napísal Sabaka na sociálnej sieti, kde tvrdil, že bol od začiatku rozhodnutý peniaze darovať občianskemu združeniu KIGMED.

Uhríka preto vyzval, aby sa mu verejne ospravedlnil, čo Uhrík neurobil. Aj túto vec preto rieši právnou cestou a od Uhríka žiada 28-tisíc eur.

Pre Denník N Sabaka priznal, že pokuta má mať výchovný efekt. Aj Uhrík už na sociálnej sieti reagoval na rozhodnutie sudcu v prípade Milana Mazureka, pričom ho označil za zvrátené.

Zdroje: SIU, Aktuality, Facebook/Milan Uhrík, Facebook/Milan Mazurek

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie