McDonald’s otvoril svoju najmenšiu prevádzku na svete, ktorou chce pomôcť včelám

  • McDonald’s urobil nečakaný krok
  • Rozhodol sa postaviť vôbec najmenšiu prevádzku na svete. Pozerať sa na ňu môžu ľudia len z vonku
cima
youtube.com/NORDDDB
  • McDonald’s urobil nečakaný krok
  • Rozhodol sa postaviť vôbec najmenšiu prevádzku na svete. Pozerať sa na ňu môžu ľudia len z vonku

Dôvod je jednoduchý, žiaden človek sa do nej nezmestí. Takzvaný McÚľ je totižto určený výlučne pre včely. Aj keď táto prevádzka je dokonalou miniatúrou McDonald’s, ktorý možno máš aj vo svojom meste, vo vnútri nájdeš výlučne drevené boxy pre včely.

Tento projekt sa zrodil vo Švédsku, no pomaly naberá globálne rozmery. McDonald’s si uvedomuje svoj masívny dopad na životné prostredie, a preto začali niektoré prevádzky na svoje strechy osádzať malé úle, ktoré majú slúžiť ako útočisko pre včely.

Niektoré z prevádzok dokonca začínajú nahrádzať okolité  trávnaté porasty za kvetinové sady, ktoré majú taktiež napomôcť k lepšiemu životu včelstiev v okolí reštaurácií s rýchlym občerstvením.

„Po celom svete máme množstvo prevádzok, ktorým záleží na ochrane prírody a snažia sa prispievať k trvalej udržateľnosti. Sme preto radi, že naša značka môže podporiť túto skvelú myšlienku, akou sú uľe na strechách prevádzok,” vyjadril sa Christoffer Rönnblad, marketingový riaditeľ McDonald’s vo Švédsku, pre Adweek.

Spoločnosť McDonald’s je najväčším svetovým reťazcom reštaurácií. S rozsiahlou sieťou dodávateľov má významný vplyv na našu planétu. Nakoľko prevádzkuje takmer 37 000 reštaurácií vo viac ako 100 krajinách a denne obslúži 69 miliónov ľudí, aj malé zmeny môžu mať veľký dopad a význam, toto je jedna z nich.

Uplynulý rok bol z hospodárskeho hľadiska pre spoločnosť McDonald’s Slovensko historicky najúspešnejším od príchodu na slovenský trh v roku 1995.

Tento výsledok je už dlhodobým trendom v hospodárení McDonald’s na Slovensku. V 2018 dosiahla táto najnavštevovanejšia sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením hrubé tržby vo výške 84,5 miliónov eur. To predstavuje medziročný nárast o 12,3 %.

Recyklácia prevádzok McDonald’s na Slovensku

„Na Slovensku v McDonald’s triedime všetky odpady s výnimkou odpadkových košov z parkovísk. Recyklujeme obaly od surovín, v ktorých nám ich vozia dodávatelia, papierové obaly od jedla predávaného našim zákazníkom, taktiež niektoré plastové obaly, ale aj použitý olej z fritéz alebo organický odpad. Použitý olej sa spracováva na zložky biopalív a organický odpad sa kompostuje, alebo slúži na výrobu bioplynu. Súčasťou každej reštaurácie je triediaca miestnosť, kde naši zamestnanci všetok odpad podľa druhov rozdeľujú a pripravia ho na ďalšie spracovanie,“ vysvetľuje Zuzana Svobodová, riaditeľka PR a komunikácie McDonald´s pre Českú republiku a Slovensko v tlačovej správe.

zdroj: archív Startitup

Väčšina obalov je vyrobená z recyklovaných materiálov, u niektorých až na 70%, čo je maximum predpísaných hygienických noriem povolených štátom.

„Hoci sme dosiahli veľký pokrok, v oblasti recyklácie existujú aj ďalšie výzvy, ktoré chceme prekonať. V budúcnosti budeme podporovať zmenu správania a infraštruktúry prostredníctvom spolupráce s príslušnými lokálnymi a globálnymi mimovládnymi organizáciami. Prostredníctvom týchto vzťahov a partnerských programov sa môžeme najlepšie podieľať na diskusiách a opatreniach, ktoré ovplyvňujú infraštruktúru pre recykláciu,“ dodáva Zuzana Svobodová.

zsroj: adweek.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech