Mentálny kouč v telefóne? Remente – aplikácia na zlepšenie každého aspektu života

  • Osobný rozvoj je niečo, o čo sa usiluje každý z nás. Nová aplikácia Remente pre iOS a Android prichádza s nápadom, ako náš život zlepšiť a rozvíjať jednotlivé danosti k dosahovaniu cieľov.
Screen Shot 2016-03-23 at 16.11.48
  • Osobný rozvoj je niečo, o čo sa usiluje každý z nás. Nová aplikácia Remente pre iOS a Android prichádza s nápadom, ako náš život zlepšiť a rozvíjať jednotlivé danosti k dosahovaniu cieľov.

Kombinácia tréningu, pamäte a psychológie môže pomôcť každému zlepšiť jeho celkový životný štýl, či už ide o duševnú pohodu, vnímavosť, vzťahy alebo zvládanie stresových situácií.

Prvá otázka, ktorú sa ťa po nainštalovaní aplikácia Remente spýta je, ako by si zhodnotil svoj život. Ohodnotíš na škále od 1 do 10, ako si šťastný so svojimi vzťahmi, zdravým, fyzickou kondíciou, kariérou a vzdelaním, osobným rozvojom, rodinou, priateľmi a sociálnym životom, zábavou, odpočinkom a financiami.

Potom aplikácia vytvorí graf, aby ti ukázala na čom si. Následne ťa požiada, aby si si stanovil nejaké ciele s ohľadom na tvoje výsledky z grafu a pomôže ti zostaviť kroky, vďaka ktorým dokážeš stanovené ciele dosiahnuť. Zmyslom je pomôcť ľuďom, aby sa dokázali zlepšovať v dosahovaní ich reálnych cieľov.

10255278_640512049362387_4779113302142008235_n

 

Aplikácia sa vo veľkej miere zameriava na duševné zdravie. Netreba hovoriť, že depresia sa stáva jednou z najrozšírenejších chorôb v súčasnom svete, čiže všetko, čo môže mať pozitívny vplyv na duševné zdravie, je vítané.

Funkcia „Mood Tracker“ ti umožňuje opísať svoje súčasne pocity a naučí ťa rozpoznať zmeny v rámci tvojej mysle a správania. Remente sa snaží pomôcť ľuďom, aby vnímali svoj telefón skôr ako zdroj pokoja, než ako zdroj stresu a ponúka svojim užívateľom plán šitý na mieru, s cieľom pomôcť zlepšiť ich duševnú pohodu na základe vzoru nálady.

Môžeš tiež vidieť históriu svojich nálad a vytvoriť štatistiku na základe údajov z analýzy.

remente

foto: thenextweb.com

Navyše si môžeš všimnúť sekciu pre inšpiráciu, ktorá obsahuje mnoho článkov, ako „Pochop svoju myseľ“ či „Ako naozaj počúvať“. Nájdeš tam všetko, od pochopenia rôznych druhov stresov, až po praktické spôsoby, ako zlepšiť svoje mentálne zdravie. Prémiový používateľ sa môže dostať ešte o krok ďalej a skúsiť kurzy, ktoré obsahuje aplikácia v oblasti vodcovstva a manažmentu stresu. Predplatné na získanie prémie ťa vyjde 8,99€ za mesiac.

Švédsky tím, ktorý stoji za vznikom tejto aplikácie nie je typická startup skupina. Patrí tam Kjell Enhanger, ktorý bol duševným trénerom víťaza olympijskej medaily v atletike, Idriz Zogai, atlét, ktorý doviedol Švédsko k víťazstvu na Majstrovstvách sveta a Nield Eék, uznávaný doktor, ktorý prišiel s novými objavmi v neurovede.

Ak hľadáš nejakú aplikáciu, ktorá by ti mala pomôcť s produktivitou, všímavosťou a duševnou pohodou, tak Remente určite stojí za vyskúšanie.

Ak si typ človeka, ktorý sa snaží zlepšiť každý aspekt svojho života, či už prácu, lásku alebo zdravie, tak Remente je pre teba tá správna voľba.

12874426_1303030079714101_638730614_o

 

zdroj: thenextweb.com/

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK