Miestni jej nevedia prísť na meno, spisovali aj petíciu, nepomohlo. Kontroverzná veža na Štrbskom plese je už otvorená

  • Miestni prijali atrakciu negatívne, pred dvoma rokmi sa proti výstavbe spisovala petícia
  • Veža snov už privítala prvých návštevníkov
veža snov štrbské pleso vyhliadka
TASR/Milan Kapusta
  • Miestni prijali atrakciu negatívne, pred dvoma rokmi sa proti výstavbe spisovala petícia
  • Veža snov už privítala prvých návštevníkov

Na Štrbskom Plese už pre verejnosť otvorili 53-metrovú kontroverznú vyhliadkovú vežu. Je jednou z najvyšších v Európe. Už od začiatku jej výstavby v júni 2019 ju sprevádzali negatívne reakcie nielen zo strany miestnych. Petíciu za zrušenie výstavby v minulosti podpísalo viac ako 8-tisíc ľudí.

Navštíviš novú atrakciu na Štrbskom Plese?

Veľký rozruch vyvolala začiatkom tohto roka informácia o zmene pôvodného zámeru. Investor veže, popradská spoločnosť High Tatras Tower, s. r. o., totiž priestor určený pôvodne na zriadenie múzea Tatranského národného parku, pričlenil k prevádzke reštauračných služieb. Zmeny časti stavby investorovi dodatočne povolil v januári Stavebný úrad v Štrbe a skolaudoval ju. Zákonnosť kolaudácie vyhliadkovej veže na Štrbskom Plese mala preveriť Generálna prokuratúra SR.

FOTO: Výstup na novú dominantu Štrbského Plesa bude stáť rodinu desiatky eur. Sľúbené múzeum je v nedohľadne

Investor tvrdí, že náučná a vzdelávacia funkcia veže ostáva zachovaná v plnom rozsahu a aj naďalej má byť nosným prvkom. „Plánované múzeum ostáva v koncepte náučného prínosu veže Tatras Tower zachované v aktualizovanej forme, pričom edukatívny charakter veže je rozšírený aj o ďalšie moderné, interaktívne vzdelávanie a atrakcie,“ informovala v minulosti spoločnosť. Zmeny nepoprela, no tie sú podľa nej vzhľadom na veľkosť a povahu stavby relatívne nepatrné.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Estera Lukačková (@estera_lukackova)

Stavba je umiestnená v Areáli snov v Mlynickej doline, jej kapacita je 492 osôb. Ambíciou projektu malo byť podľa popradskej spoločnosti sprístupniť a priblížiť výhľady aj pre tých, ktorým sú výhľady z tatranských štítov nedostupné. Súčasťou veže je 61 metrov dlhý suchý tobogán, pochôdzna sieť a presklená lávka. Ako investor informuje na svojej internetovej stránke, atrakcia je otvorená od utorka 20. apríla.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Estera Lukačková (@estera_lukackova)

Agentúra SITA oslovila k danej téme aj Generálnu prokuratúru SR.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech