Ministerstvo vydalo výstrahu pred vycestovaním do Dubaja, čo odporúča?

  • Dôvodom je napätá situácia v celom regióne
  • Rezort diplomacie vyzýva obyvateľov Slovenska, aby sa pred cestou zaregistrovali na stránke ministerstva
BeFunky-collage-2
unsplash.com
  • Dôvodom je napätá situácia v celom regióne
  • Rezort diplomacie vyzýva obyvateľov Slovenska, aby sa pred cestou zaregistrovali na stránke ministerstva

Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) vydáva výstrahu pred cestou do Spojených arabských emirátov a Kuvajtu, dôvodom je napätá situácia v celom regióne. Rezort diplomacie o tom informoval na svojej webovej stránke, píše SITA. V Spojených arabských emirátoch sa nachádzajú vyhľadávané turistické destinácie, akými sú Dubaj a Abú Dabí.

MZV vydáva prvý stupeň výstrahy, ktorý predstavuje varovanie pred vycestovaním do danej krajiny. „V súvislosti s eskaláciu udalostí v Iraku, ako aj v kontexte celkového rastúceho napätia v blízkovýchodnom regióne odporúča občanom SR, ktorí sa nachádzajú alebo plánujú v krátkom čase vycestovať do Spojených arabských emirátov, venovať zvýšenú pozornosť zásadám osobnej bezpečnosti, dôsledne dodržiavať pokyny miestnych bezpečnostných zložiek a úradov, vyhýbať sa hromadným zhromaždeniam, nefotiť a nenatáčať objekty vojenskej a bezpečnostnej povahy a rešpektovať miestne zvyklosti,“ uvádza na stránke ministerstvo.

Dubaj stále boduje, pomôcť môže jednoduchá registrácia

Práve Dubaj sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou aj pre našincov. Napriek tomu, že obľúbenou destináciou Slovákov bolo v roku 2019 Thajsko, Dubaj stále patrí medzi top destinácie.

Vzdialenejšie lokality, najmä tie exotické v južnej a juhovýchodnej Ázii ako indonézske Bali, thajský Phuket a Maldivy, ale aj americké Miami, Dubaj či ruský Petrohrad, do ktorého môžu Slováci už niekoľko týždňov cestovať aj bez víz, sú kontinuálne populárne a nebude to inak ani v roku 2020.

Čítaj viac TU>>Sem sa bude cestovať v roku 2020

zdroj: unsplash.com

Rezort diplomacie tak vyzýva obyvateľov Slovenska, aby sa pred cestou dobrovoľne zaregistrovali na stránke ministerstva. Registrácia pred cestou do zahraničia ponúka občanom bezplatnú službu poskytovania nielen dôležitých informácií, ale aj včasného varovania pred hroziacim nebezpečenstvom v zahraničí a pomoci v núdzových situáciách.

„Každý rok stúpa počet občanov, ktorí sa v zahraničí dostávajú do ťažkostí, či už ide o prírodné a živelné katastrofy, priemyselné, ekologické a technické havárie, pandémie a epidémie, sociálno-spoločenské krízy, organizovaný zločin, terorizmus alebo ozbrojené konflikty. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na vznik krízových situácií upozorňuje občanov Slovenskej republiky, ktorí sa nachádzajú v daných oblastiach formou SMS, prípadne občanov kontaktuje telefonicky,“ informuje ministerstvo na svojej oficiálnej stránke.

Zdroje: mzv.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech