Mladí si lockdown pomýlili s dobou „sexu, drog a rock’n’rollu“. Polícia rozpustila bratislavskú párty

  • Mladí ľudia s lockdownom nesúhlasia a aj tak si nájdu spôsob, ako sa stretnúť so svojimi priateľmi
  • Polícia Slovenskej republiky musela v piatok riešiť Bratislavčanov, ktorí sa stretli v podniku
pjimage - 2021-12-06T170359.636
Unsplash/John Arano Unsplash/Sander de Vos
  • Mladí ľudia s lockdownom nesúhlasia a aj tak si nájdu spôsob, ako sa stretnúť so svojimi priateľmi
  • Polícia Slovenskej republiky musela v piatok riešiť Bratislavčanov, ktorí sa stretli v podniku

Zákaz vychádzania platí už niekoľko dní a nie všetci s ním sú stotožnení. Dôkazom je niekoľko mladých ľudí, ktorí sa v piatok 3. decembra krátko pred polnocou zabávali na Židovskej ulici v Bratislave. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti

Ako sa uvádza v príspevku, v priestoroch suterénu bolo približne 20 osôb, ktoré požívali alkoholické nápoje. Väčším problém však bol fakt, že títo ľudia nemali prekryté dýchacie cesty. Privolaným policajtom potvrdili, že na miesto prišli kvôli zábave. 

„Svojím konaním sa dopustili priestupku v zmysle ustanovení zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, a taktiež aj priestupku v zmysle ustanovení zákona o civilnej ochrane znení neskorších predpisov,“ vysvetľuje v príspevku polícia.

Osoby si spáchania priestupku vedomé neboli, a teda neboli na mieste vyriešené v blokovom konaní. Riešiť ich bude príslušný úrad verejného zdravotníctva. Po kontrole boli osoby z podniku vyvedené a priestory boli zatvorené.

Hoci išla polícia riešiť porušovanie zákazu vychádzania, musela sa zaoberať aj niečím iným. 

„Na mieste bol obmedzený na osobnej slobode 18-ročný štátny príslušník Ukrajiny, ktorý policajtom dobrovoľne vydal 2 ks sáčkov s obsahom zelenej sušenej rastliny a 15 ks priehľadných sáčkov s obsahom tabliet,“ informuje polícia. Mladík sa mal priznať, že ide o marihuanu a extázu. 

Mladý muž čelí obvineniu z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Zdroj: Facebook/Polícia SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie