Mníchovská Wayra privíta prvý slovenský startup

  • Chalani z tutoranza.com (DoučMa.sk ) sa ako prvý zo slovenských startupov dostali do mníchovskej Wayri. Ako sa im to podarilo? Jednoducho, stačilo len nepostúpiť do pražskej Wayri.
image_1399191831.jpeg
  • Chalani z tutoranza.com (DoučMa.sk ) sa ako prvý zo slovenských startupov dostali do mníchovskej Wayri. Ako sa im to podarilo? Jednoducho, stačilo len nepostúpiť do pražskej Wayri.

 

Aký je recept na to, aby sa zo smútku stala nečakaná radosť? Nie je vôbec zložitý. Stačí jeden riaditeľ, jeden dobrý projekt a trochu šťastia.

Tím z Tutoranza.com (v slovenskej verzii DoučMa.sk) mal všetky tri veci, a preto dnes môže hrdo vyhlásiť, že si ho pozvala mníchovská Wayra. Celý príbeh mi včera sprostredkovali chalani, ktorí stoja za týmto projektom. Juraj Svinčák, Tomáš Palkovič a Ján Kovács sú tvorcami slovenského startupu, ktorý nás onedlho bude reprezentovať aj v Nemecku. A dúfajme, že neskôr aj v ďalších krajinách. 

Prednedávnom sme písali o tom, že pražská Wayra vybrala novú desiatku startupov. Do tejto desiatky sa pokúšali dostať aj Juraj s Tomášom. Bohužiaľ, nepodarilo sa, z čoho boli určite sklamaní. Povedzme si pravdu, kto by nebol. Porota sa síce rozhodla pre iné startupy, no vtedy ešte chalani nevedeli, že sa v publiku našiel fanúšik, ktorého ich projekt naozaj zaujal.

P8 dni po tom, ako sa vrátili z Prahy, sa im ozvala riaditeľka pražskej Wayri so zaujímavou správou. Tutoranza totiž zaujala Garana Goodmana, riaditeľa mníchovskej Wayri. Goodmanovi sa Tomášov pitch zapáčil natoľko, že celý tím pozval na výberové kolo do Mníchova. Tam si už druhú šancu nenechali ujsť, rozbalili to naplno, a nakoniec sa do Wayri predsa dostali. Už im zostáva iba zbaliť kufre, podpísať zmluvu a môžu vyraziť. „Sme si vedomí, že sme iba na začiatku a čaká nás ešte kopa práce. Je fakt super, že sa nám to s tou nemeckou Wayrou podarilo, ale ideme ďalej,“ podotkol Juraj k ich úspechu.  

Tutoranza.com, alebo teda slovenská verzia DoučMa.sk, je startup, ktorý spája študentov a doučovateľov. Je to v podstate marketplace, na ktorom sa má jednoduchým spôsobom stretnúť ponuka s dopytom. Prvé čísla sú skutočne pozitívne a dávajú projektu dobré vyhliadky do budúcnosti. Asi aj to boli argumenty, ktoré oslovili Goodmana. Viacej ako 2300 registrovaných doučovateľov je vizitka, za ktorú sa naozaj netreba hanbiť. Myšlienka celého projektu je jednoduchá, ale efektívna. Zakladatelia nechcú vstupovať do samotného spôsobu cenotvorby a nechávajú to čisto na ľudí. Mesačne sa takto skontaktuje priemerne 1000 doučovateľov a študentov

 

 

Zdroj: doucma.sk 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech