„Mrzí ma, že nás médiá ignorujú,“ tvrdí Danko. Na protest prišiel Robert Kaliňák

  • Na protivládnom proteste v Bratislave sa zhromažďujú ľudia
  • V dave rozdávali mašličky so slovenskou trikolórou
Protivládny protest
Dav ľudí na protivládnom proteste v Bratislave, Robert Kaliňák sa zúčastnil protestu, Startitup/Pavel Knapko
  • Na protivládnom proteste v Bratislave sa zhromažďujú ľudia
  • V dave rozdávali mašličky so slovenskou trikolórou

19:35: Vystúpil predseda strany SMER-SD Robert Fico

„Ževraj dezoláti vyšli do ulíc, ja sa necítim byť dezolátom a nikto z vás sa necíti byť dezolátom. Nie sme dezoláti, sme slušní ľudia,“ uvádza z pódia Robert Fico, taktiež ďalej horlivo pred davom tvrdí, „predčasné voľby sú jediná cesta“  a žiada, aby premiér Eduard Heger podal demisiu. Na konci prejavu všetkým prítomným poďakoval a ľud mu zatlieskal.

19:30: Na pódiu vystúpil člen strany SMER-SD a podpredseda NR SR Juraj Blanár

„Idem do jednej televíznej relácie práve hájiť naše požiadavky,“ oznamuje skandujúcemu davu Juraj Blanár. Na pódiu sa ukázal aj Ľuboš Blaha.

19:22: Vystúpil aj Pavol Slota, syn Jána Slotu

„Žiadny Slota sa nikdy nebál stáť hrdo a pevne,“ uviedol na proteste Pavol Slota.

19:14: Účastníci protestu skandujú: „My sme tu doma!“

19:06: Hovorca Smeru Ján Mažgút práve uviedol na pódiu extrémistov zo strany Republika na čele s Milanom Uhríkom

18:55: „Bol som s predstaviteľmi Fideszu,“ hovorí Andrej Danko

Andrej Danko prezradil, že sa stretáva s rôznymi predstaviteľmi politických subjektov v Českej republike či Maďarsku.

18:47: Na protest sa dostavil aj bývalý slovenský politik Robert Kaliňák

Robert Kaliňák na protivládnom proteste
zdroj: Startitup/Pavel Knapko

18:40: Začala sa politická časť

Vystúpili aj predstavitelia SNS na čele s Andrejom Dankom. „Mrzí ma, že tu nie je priamy prenos a že nás médiá ignorujú,“ predniesol Andrej Danko.

18:20: Protestu sa zúčastnili aj sympatizanti mimoparlamentnej SNS

Na proteste sa objavili aj účastníci, sympatizanti SNS
zdroj: Startitup/Pavel Knapko

18:04: Vystúpil aj primátor Galanty Peter Paška

Meno Petra Pašku sa často spomína s niekoľko hodinovým zmiznutím exposlanca NR SR Františka Gauliedera, ktorého neskôr, 25. marca 2017, našli mŕtveho. Paška sa mal na mieste, kde sa Gaulieder stratil, pohybovať. Peter Paška bol neskôr kvôli tejto udalosti vypočúvaný dlhé tri hodiny.

17:54: Policajti odstavili časť autobusového pruhu na vozovke

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

17:52: Obľúbenec konšpiračných médií Eduard Chmelár na pódiu vyhlásil, že zajtra majú na námestí pred prezidentským palácom vystúpiť dvaja ukrajinskí aktivisti

Rétorikou dezinformátorov informoval, že majú povedať „pravdu o Ukrajine“. Podľa expolitika mali aktivisti skončiť na akýchsi „zoznamoch smetí“ Volodymyra Zelenského.

17:46: Ľudia prechádzajú po neďalekej vozovke, kde sa zhromažďujú aj policajti

Protivládny protest organizovaný stranou SMER – SD

17:40: Účastníci protestu posielajú vláde odkazy

Jeden z protestujúcich poslal vláde odkaz: „Ak to myslíte so Slovenskom úprimne, tak si zbalíte saky-paky a odídete.“ Iný účastník protestu s transparentom, na ktorom je premiér Eduard Heger, ktorý má cez tvár nakreslené mreže: „Som dôchodca a zarábal a robil som celý život, teraz som dôchodca a mal som dôchodok 280 eur, zvýšili mi na 350. Oni si ako to predstavujú, ako mám z toho vyžiť?“

Účastník protestu pred prezidentským palácom s banerom tváre Eduarda Hegera
zdroj: Startitup/Pavel Knapko

17:27: Na pódiu sa objavil aj herec Marek Ťapák

„Prišiel som sem ako obyčajný človek, ale to by mohlo vyznieť trochu dvojzmyselne, tak poviem, že som sem prišiel ako jednoduchý človek,“ hovorí. Taktiež doplnil, že ho na protest nechcela pustiť jeho žena, pretože sa bojí, že príde o prácu v RTVS.

17:24: Ako prvý vystúpil a privítal dav ľudí Erik Kaliňák, člen strany SMER-SD

Protest moderuje Ján Mažgút, hovorca SMERu-SD a kandidát na Bratislavského župana. Ako bolo avizované, najskôr vystúpia zástupcovia odborárov, potom politici.

Prvá časť protestu bude občianska a následne bude politická časť, na ktorej vystúpia zástupcovia politických strán, ktorí prijali pozvanie od organizátorov.

Peter Pellegrini informoval už v NR SR, že sa Hlas-SD oficiálne na pódiu protestu nezúčastní, ale protest ako taký podporujú. Oficiálne sa protestu zrejme zúčastní najmä SMER-SD a Republika.

Na protestných banneroch majú účastníci rôzne nápisy. Na jednom sa objavil aj nápis v azbuke a v preklade znamená, „Za Slovensko, za Rusko, brat za brata, za mier“.

Aktivista na protivládnom proteste s banerom napísaným v azbuke
zdroj: Startitup/Zuzana Janíková

Najskôr rečnili aktivisti

Okolo prezidentského paláca sa okrem aktivistov, davu ľudí, zhromaždili aj policajné hliadky. Chvíľu pred samotným začiatkom sa v dave rozdávali mašličky v slovenskej trikolóre. Z davu počuť: „Ahoj, Bratislava! Je vám zima?“ Ľudia mávajú vlajkami politickej strany SNS, Republika, SMER-SD či slovenskou vlajkou.

SMER-SD na čele s Robertom Ficom dnes organizuje protivládny protest, ktorý začal o 17:00 pred prezidentským palácom v Bratislave. Pod príspevkom na Facebooku stanovili dôvody protestu, a to: „Ukážme vláde jasne, čo si o nej myslíme! Nenecháme si zničiť Slovensko neschopnou vládou.“

Robert Fico na svojom facebookovom profile zverejnil video, v ktorom dokonca pozýval „drahé Slovenky, drahých Slovákov a milých spoluobčanov“ na protivládny protest.

Politická atmosféra je v posledných mesiacoch turbulentná

Tvrdí, že z pohodlia gaučov v obývačkách a tichým reptaním nič nezmeníme. „SMER-SD urobil všetko preto, aby protivládny protest za predčasné voľby a účinný boj so zdražovaním bol úspešný,“ hovorí vo videu predseda strany SMER-SD Robert Fico.

Protest pred prezidetnským palácom, zhromažďujúci sa ľud
zdroj: Startitup/Pavel Knapko

„Prezidentka opäť marí referendum o predčasných voľbách a dáva prednosť psychopatovi Matovičovi a neschopnému Hegerovi pred ľuďmi,“ tvrdil Robert Fico vo videu.

Zdroje: Startitup, Facebook/Robert Fico

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá