Multifunkčné Slovenky: Dokážu všetko, dokonca aj riadiť viac projektov naraz

  • Odjakživa sa vraví, že narozdiel od mužov, ženy dokážu vykonávať plnohodnotne viac činností naraz. Zvyčajne sa to potvrdzuje skôr v praktických každodenných činnostiach a v domácnosti, no tieto úspešné Slovenky sú dôkazom, že vedia byť rovnako multifunkčné aj v biznisovom svete.
collageefwefc
allevents.in/eduworld.sk
  • Odjakživa sa vraví, že narozdiel od mužov, ženy dokážu vykonávať plnohodnotne viac činností naraz. Zvyčajne sa to potvrdzuje skôr v praktických každodenných činnostiach a v domácnosti, no tieto úspešné Slovenky sú dôkazom, že vedia byť rovnako multifunkčné aj v biznisovom svete.

 

Romi Klimeková

Nie každý sa po škole zamestná v odbore, ktorý vyštudoval. To je aj prípad Romi Kliemkovej, ktorá síce vyštudovala právo, no už počas školy ju viac lákali úplne iné veci. Napríklad móda a dizajn, ktorým sa dnes venuje ako interiérová dizajnérka či štylistka v projekte Decorusdesign. Niet divu, že kreatívna Slovenka od práva, v ktorom nie je veľký priestor pre kreativitu, odbočila čo najďalej.

Foto: Laura Wittek

Svoju lásku k zvieratám zas realizuje v občianskom združení Pes v núdzi, ktoré sama pred takmer 10 rokmi založila. Opusteným a týraným psom tu pomáha nájsť nový domov. Romi sama už dvoch psíkov adoptovala, už roky je vegetariánka a zujíma sa o zdravie a životné prostredie.

Foto: Valentína Nídelová/Pes v núdzi

Marianna Slivková

Úspešná slovenská podnikateľka, ktorú by sme mohli úsmevne nazvať „obchodníčkou so svetlom“. Spoluzaložila a riadi sales v spoločnosti Fosali, ktorá sa zaoberá výrobou luxusných, no zároveň ultra moderných dizajnových svietidiel. Všetky sú originálne a vyrábané ručne na Slovensku. Môžeš ich nájsť napríklad v štýlových hoteloch či spa centrách.

Foto: podnikatelkaslovenska.sk

Marianna je tiež CEO spoločnosti LEDeco solution, ktorá na trh rovnako prináša inteligentné riešenia osvetlenia. V oboch firmách pracujú s najnovšími technológiami, ako sú optické vlákna či LED. Táto biznis žena miluje dizajn a má skvelý vkus, čo sa odráža v každom kúsku, ktorý jej firma vyrobí. Vyhrala titul Podnikateľka Slovenska 2014.

Foto: ledeco.sk

Katarína Klinková

Na Slovensku je známa najmä ako spoluzakladateľka portálu Staffino, ktorý ponúka jednoduchý spôsob, ako hodnotiť služby, firmy a ich personál. Katarína však má toho na svedomí oveľa viac a dokonca bola dvakrát zaradená do rebríčka Forbes. Dnes pôsobí ako CEO mladej spoločnosti Deal Factory, ktorá pomáha firmám nastavovať efektívnu sales stratégiu a skrátka im pomôže, aby predávali viac.

Foto: facebook.com/Bounce Chicks

Katka tiež stojí za oceňovaným projektom Culcharge – inovatívnou powerbankou, ktorá ti umožní nabíjať svoj smartfón kdekoľvek. Najnovším Katkiným počinom je tanečný projekt Bounce Chicks, ktorý ponúka tanečné hodiny všetkým aktívnym ženám.

Foto: facebook.com/Bounce Chicks

Mia Kurucová

V téme psov pokračujeme aj pri tejto úspešnej Slovenke, ktorá na štvornohých chlpáčoch postavila svoj biznis. Svoju lásku k nim pretavila do chutných psích maškŕt, ktoré pripravujú v psej pekárni Mls. A aby toho nebolo málo, pre psy a ich páničkov dokonca otvorila psiu kaviareň, v ktorej tiež dostanú rovnaké dobroty. Všetky sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín prospešných pre ich zdravie.

Foto: facebook.com/Mls

Pre veľký úspech bude čoskoro otvárať psiu kaviareň číslo dva. Mia však nie je len „psou biznismenkou“, ale nedávno spustila svoj ďalší projekt – Pomazánkovo so širokou ponukou chutných domácich pomazánok, tentokrát pre ľudí.

Foto: facebook.com/Mls/ facebook.com/Pomazánkovo

Lucia Šicková

Táto známa slovenská „ajťáčka“ je spoluzakladateľkou hernej spoločnosti Pixel Federation a miluje inovácie. Ruší tak všetky predsudky o tom, čo je mužský a čo ženský svet. Je mamou troch detí, no popri tom v „Pixeli“ zvláda manažovať vzdelávacie aktivity vo firme.

Foto: eduworld.sk

Riadi tiež edukačné programy, ako projekt Edufactory, ktorý podporuje edukačné iniciatívy, ktoré využívajú technológie a hry vo vzdelávaní (nielen) detí. Pomocou svojej práce sa Lucia snaží širiť povedomie o prospešných hrách, ktoré pomáhajú rozvíjať schopnosti, slúžia ako efektívne formy vzdelávania alebo inak zlepšujú spoločnosť. Lucia tiež pôsobí ako mentorka v Komenského inštitúte.

Foto: facebook.com/Pixel federation

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech