„Musíte pochopiť, že ja som pán Peskov,“ vykrúcal sa syn hovorcu Kremľa pri „odvádzaní“

  • Synovi Putinovho hovorcu zavolali falošní odvodoví komisári
  • Odvodu sa vyhýbal, ako to len šlo
hovorca Putina
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, Flickr/Alex Kirilov
  • Synovi Putinovho hovorcu zavolali falošní odvodoví komisári
  • Odvodu sa vyhýbal, ako to len šlo

Ruský prezident Vladimir Putin iba včera ráno v prejave národu vyhlásil čiastočnú mobilizáciu, v rámci ktorej budú povolaní predovšetkým muži do 35 rokov s predchádzajúcim vojenskými skúsenosťami a bez vážnejších zdravotných problémov, a už sa objavil rukolapný dôkaz o tom, že toto opatrenie sa zrejme nebude týkať tých, ktorí síce spĺňajú tieto kritériá, avšak narodili sa v tej „správnej rodine“.

Britský Daily Mail totiž informuje, že Dmitrij Nizostev z kanálu Popular Politics, ktorý podporuje jediného relevantného Putinovho oponenta Alexeja Navaľného, pripravil pascu pre syna hovorca ruského prezidenta Dmitrija Peskova, Nikolaja.

Vyriešim to na inej úrovni, odkázal

Ukrainska Pravda píše, že Nizostev volal Nikolajevovi Peskovovi v živom prenose a predstieral, že je major Anton Matrynov z moskovského úradu a 32-ročného syna Putinovho hovorcu v súvislosti s vyhlásenou čiastočnou mobilizáciou vyzval, aby sa na ďalší deň o 10:00 dostavil do vojenskej kancelárie, pretože mu zaslali pozvánku tak poštou, ako aj elektronicky, ale on sa neunúval odpovedať. Nikolaj Peskov však túto „ponuku“ rezolútne odmietol.

„Samozrejme, že tam zajtra o 10:00 nepôjdem. Ak viete, že som pán Peskov, mali by ste si uvedomiť, ako úplne nesprávne by bolo, keby som tam bol. Vyriešim to na inej úrovni. Potrebujem vo všeobecnosti pochopiť, čo sa deje a aké mám práva. Zajtra byť odvedený, verte mi, ani vy, ani ja, to nepotrebujeme. Nemám problém brániť svoju vlasť, ale musím pochopiť, či je pre mňa schodnou alternatívou tam byť, hovorím o určitých politických nuansách,“  vykrúcal sa v telefonickom rozhovore.

„Aká zaujímavá vyhrážka. Aká je tá iná úroveň?“ opýtal sa pohotovo Nizostev priamo v živom prenose vysielanom na YouTube. Peskov junior následne poprel, že by sa vyhrážal. Ďalšia Nizostevova otázka sa týkala toho, či je ochotný ísť na front ako dobrovoľník.

„Nie, toto políčko za mňa nezaškrtávajte. Som pripravený ísť, ale nie na vašu žiadosť: ak mi Vladimir Vladimirovič Putin povie, aby som tam išiel, pôjdem,“ dodal Peskov junior.

Po zverejnení tohto videa sa k celej záležitosti podľa Daily Mail vyjadril aj samotný hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorý chce zverejnenie celého prepisu tohto telefonického rozhovoru, na základe ktorého vyjadril presvedčenie, že bude jeho syn ospravedlnený.

So záznamom v registri trestov si užíva život na vysokej nohe

Kto je vlastne Nikolaj Peskov? The Times podotýka, že Nikolaj Peskov, respektíve Choles, pochádza z prvého manželstva Dmitrija Peskova a v 90. rokoch sa s matkou presťahoval do Británie, kde si neskôr vzal meno svojho nevlastného otca.

V roku 2010 bol odsúdený za ublíženie na zdraví na 15 mesiacov v Ústave pre mladistvých. Choles, ktorý bol už predtým odsúdený za krádež mobilného telefónu, sa súdu priznal, že 18-ročnú obeť udrel päsťou do tváre.

V roku 2011 sa vrátil do Ruska a pôsobil ako novinár v Russia Today, ktorý patrí medzi najhlasnejších šíriteľov prokremeľskej propagandy. Ešte v roku 2017 Navaľnyj poukazoval na to, ako je možné, že 27-ročný muž, ktorý bol v tom čase dlhšiu dobu bez práce, si môže dovoliť cestovanie v súkromných lietadlách, vozový park, vrátane Tesly, ktorá vtedy stála viac ako 130-tisíc eur.

„Nikde nepracuje, ale kupuje si byty, Range Rovery, Ferrari a celé dni cestuje a trávi ich jazdou na koňoch. Vieme, ako sa volá jeho povolanie: syn skorumpovaného otca,“ napísal vtedy hlavný predstaviteľ ruskej opozície Navaľnyj.

Zdroje: Daily Mail, Ukrainska Pravda

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá