Musk ponúka 100 milónov dolárov technológii, ktorá dokáže zvrátiť globálne otepľovanie

  • Riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX vyčlenil množstvo peňazí na zaujímavý nápad
  • Ponúka 100 miliónov dolárov na technológiu, ktorá dokáže zachytiť uhlík
TASR
TASR
  • Riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX vyčlenil množstvo peňazí na zaujímavý nápad
  • Ponúka 100 miliónov dolárov na technológiu, ktorá dokáže zachytiť uhlík

Počas budúceho týždňa by sme sa o tomto nápade mali dozvedieť viac informácií. Na svoj Twitter Musk napísal, že najlepšia technológia dostane 100 miliónov dolárov.

Musk odkazuje na množstvo nezrealizovaných konceptov, ktoré by dokázali pomôcť zmene podnebia. 

Zmenu podnebia by tieto technológie mali dosiahnuť tým, že uhlík z ovzdušia jednoducho „vysajú“. Následne ho môžu nejak využiť alebo izolovať tam, kde už nebude spôsobovať škody.

Aj napriek tomu, že ide o skvelý nápad, odborníci sa obávajú, že až taký funkčný nebude. Je možné, že tento projekt nebude mať dostatočný dosah, aby ovplyvnil globálne otepľovanie. 

Musk sa rozhodol do týchto technológií investovať vďaka prudko sa zvyšujúcim akciám spoločnosti Tesla, ktoré z neho urobili najbohatšieho človeka planéty. Z prvého miesta zosadil Jeffa Bezosa. 

Úspešný rok

Rok 2020 bol rokom Elona Muska. Predbehol vyše 30 najbohatších ľudí sveta, ktorí ešte vlani o takomto čase stáli pred ním a s majetkom v hodnote 191 miliárd dolárov sa dostal až na absolútny vrchol. Tým si získal titul najbohatšieho človeka našej planéty.

Počas detstva ho šikanovali, dnes je najbohatším človekom a najväčším vizionárom 21. storočia. Toto je príbeh Elona Muska

Musk profitoval z masívneho nárastu akcií spoločnosti Tesla. V priebehu jedného roka narástla ich hodnota pri medziročnom porovnaní o vyše 500 %,“ písali sme ešte v novembri minulého roka.

Vyplýva to z indexu Bloomberg Billionaires Index, ktorý nedávno prvýkrát zaradil výkonného riaditeľa spoločnosti Tesla Inc. s majetkom 127,9 miliárd dolárov na strieborné miesto. Majetok Billa Gatesa dosahuje v dnešných dňoch 127,7 miliárd dolárov.

Musk profitoval z masívneho nárastu akcií spoločnosti Tesla. Ešte začiatkom roka 2020 bol Elon Musk až na 35. mieste, preto je možné hodnotiť jeho postup v priečke najbohatších ľudí sveta ako masívny úspech.

Zdroje: futurism.com, Startitup, Bloomberg

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech