Elon Musk prepisuje dejiny. Rok 2020 z neho urobil druhého najbohatšieho človeka na svete

  • Jeho majetok v roku 2020 značne presiahol 100 miliárd dolárov
  • So sumou 127,9 miliárd predbehol aj Billa Gatesa
  • Jeho majetok v roku 2020 značne presiahol 100 miliárd dolárov
  • So sumou 127,9 miliárd predbehol aj Billa Gatesa

Elon Musk tento rok zvýšil svoje čisté imanie o viac ako 100 miliárd dolárov a Billa Gatesa tak vytlačil z druhého miesta najbohatších ľudí na svete na tretie.

Vyplýva to z indexu Bloomberg Billionaires Index, ktorý v pondelok prvýkrát zaradil výkonného riaditeľa spoločnosti Tesla Inc. s majetkom 127,9 miliárd dolárov na strieborné miesto. Majetok Billa Gatesa dosahuje v dnešných dňoch 127,7 miliárd dolárov.

Akcie Tesly enormne narástli

Musk profitoval z masívneho nárastu akcií spoločnosti Tesla. Len začiatkom tohto týždňa stúpla hodnota akcie o 6 percent. V priebehu jedného roka tak narástla hodnota o vyše 500% pri medziročnom porovnaní. Pondelkové ukončenie obchodovania v podobe daného vzrastu tak dosiahlo sumu 521,85 amerických dolárov. To vyčísľuje jednodenný prírastok čistého imania Muska za 7,2 miliárd dolárov. Ešte začiatkom roka 2020 bol Elon Musk až na 35. mieste, preto je možné hodnotiť jeho postúpenie v priečke najbohatších ľudí sveta ako masívny úspech.

zoznam najbohatších ľudí sveta
zdroj: Bloomerg/bilionaires reprofoto

Bloomberg poznamenal, že Bill Gates, spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Corp., by sa pravdepodobne umiestnil na vyššom mieste, ak by od roku 2006 nevložil viac ako 27 miliárd dolárov zo svojho majetku nadácii Gates Foundation a s prevodom peňazí na túto charitatívnu organizáciu neustále pokračuje.

Neohrozený Jeff Bezos

Najbohatším človekom sveta aj naďalej ostáva Jeff Bezos, pre ktorého neexistuje konkurencia. Zakladateľovi Amazonu pripisuje Bloomberg majetok na úrovni 182 miliárd dolárov. Len za tento rok dokázal svoj majetok zdvihnúť až o 68 miliárd. Dôvodom bola aj pandémia a lockdown, ktorý zvýšil všeobecný záujem ľudí o služby Amazonu, aj keď začiatkom druhej polovice roka utrpel pokles o 8 miliárd dolárov, čo predstavovalo 4,4%. Nebolo to však nič, čo by Bezos pociťoval ako stratu, skôr prirodzený vývoj, ktorý je nutné niekedy očakávať.

Jeff Bezos prišiel za 2 dni o majetok, za ktorý si vieš kúpiť 4 000 luxusných Lamborghini

Od počiatku pandémie sa cena akcií Amazonu zvýšila o takmer 69 percent, informuje Time. Veľa ľudí si totiž dlhé časy v karanténe krátilo napríklad sledovaním televízie a húfne sa obracali na ponuku Amazonu a tiež si nechávali tovar doručovať domov. V tom čase dosiahla spoločnosť trhový strop 1,5 miliárd dolárov a celková hodnota majetku sa tak vyšplhala na sumu 68 miliárd dolárov.

Zdroje: Bloomberg, Market Watch, Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech