Musk prepadol kryptomene. Od dnešného dňa si môžeš Teslu kúpiť aj za Bitcoin

  • Na Twitteri Musk informoval, že práve dnes štartuje predaj áut Tesla aj za Bitcoin
  • Spravil tak len mesiac a pol po tom, ako zakúpil túto kryptomenu v hodnote 1,5 miliardy USD
  • Na Twitteri Musk informoval, že práve dnes štartuje predaj áut Tesla aj za Bitcoin
  • Spravil tak len mesiac a pol po tom, ako zakúpil túto kryptomenu v hodnote 1,5 miliardy USD

Len 8. februára Tesla oznámila, že investovala 1,5 miliardy USD (1,25 miliardy eur) do Bitcoinu a že by ho mala začať akceptovať ako platobný prostriedok. Cena najznámejšej a najväčšej kryptomeny po oznámení vzrástla nad 43 000 USD a dostala sa na nové rekordné maximum, informovala TASR. Len krátko po tomto rozhodnutí CEO Tesla Elon Musk oznámil, že si revolučný elektromobil v Amerike môžeš zakúpiť za Bitcoin.

Už dnes

Americký výrobca elektromobilov v správe pre komisiu pre cenné papiere a burzy SEC uviedol, že kúpil Bitcoiny za 1,5 miliardy USD. Svoj čin odôvodnil stratégiou, že má kryptomena zvýšiť flexibilitu Tesly a pomôcť pri „maximalizácii výnosov z hotovosti“. Tesla v tom období dodala, že tiež začne prijímať Bitcoiny pri platbách za svoje produkty.

Revolúcia v IT svete je na dosah. Tachyum má funkčný prototyp svojho procesora Prodigy

Dnes sa sľub stal realitou. Na sociálnej sieti to oznámil sám Elon Musk. Spravil to jednoducho a jednoznačne. Verejnosti svoje rozhodnutie oznámil jedinou vetou. V komentároch dodáva, že platba Bitcoinom by mohla byť pre záujemcov mimo Ameriky dostupná už v neskorších mesiacoch roka 2021.

Kryptomeny lámu rekordy

Aj keď Muskov krok kritizuje aj samotný Bill Gates, kryptomeny idú do nebies a predpoklad tohto trendu sa dramaticky nemení. Bill Gates na platforme Clubhouse konštatoval, že táto virtuálna mena pri transakciách zanecháva značnú uhlíkovú stopu. „Bitcoin spotrebuje na jednu transakciu viac elektriny ako akákoľvek iná metóda známa ľudstvu,“ povedal Gates.

Ako vnímaš Bitcoin?

„Je to zaujímavá mena, ktorá uľahčuje transakcie. Vždy si však treba zvoliť menšie zlo. A pokiaľ ide o jeho vplyv na životné prostredie, musíme si uvedomiť, že máme iba jednu Matku Zem,“ dodal.

Mnoho firiem zameraných na ťažbu kryptomien sa zaviazalo urobiť všetko preto, aby boli ich transakcie ekologickejšie. Je medzi nimi aj firma Square, ktorá plánuje na tento účel minúť až 10 miliónov dolárov.

Bitcoin pobláznil Slovákov aj Muska. Bill Gates tvrdí, že ide o najhoršiu transakčnú metódu ľudstva

Momentálne Bitcoin dosahuje hodnotu 56 843, 71 USD. Svoj doterajší vrchol dosiahol 18. marca, kedy jeho hodnota stúpla takmer na 60 000 USD. Rok 2021 pritom začínal na hranici približne 30 000.

Nemecká ekonómka a analytička Marion Laboure predpokladá, že nasledujúce tri roky budú v rámci rastu Bitcoinu zásadné, a to i vďaka Tesle, informuje Forbes.

„Súčasné ocenenie Bitcoinu predstavuje stanovenie cien pri prechode k cezhraničným digitálnym menám. Hypotéza spočíva v tom, že Bitcoin ako líder bude mať úžitok zo sieťových efektov a v budúcnosti sa stane dôležitým platobným prostriedkom,“ píše Laboure vo vyhlásení Deutsche Bank.

Zdroje: Twitter/Elon Musk, TASR, Forbes, Deutche Bank

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech