Muž z jaskyne sa dal zaočkovať proti koronavírusu. Strávil v nej 20 rokov, no antivaxerom nerozumie

  • O koronavíruse sa dozvedel náhodou, v bode, keď bol rozšírený už všade
  • Žije síce v úplnej izolácii, no išiel si po vakcínu, tvrdí, že vírus si obete nevyberá
muž z jaskyne, vakcína
CGTV Europe, TASR/Marcus Brandt via dpa
  • O koronavíruse sa dozvedel náhodou, v bode, keď bol rozšírený už všade
  • Žije síce v úplnej izolácii, no išiel si po vakcínu, tvrdí, že vírus si obete nevyberá

V Srbsku sa dal zaočkovať aj muž, ktorý už dvadsať rokov žije sám v jaskyni, ďaleko od bežnej populácie. Aj napriek tomu, že sa zväčša stretáva len so zvieratami, pred vírusom má rešpekt a dal sa zaočkovať. Teraz šíri osvetu.

O pandémii sa dozvedel už keď bola v plnom prúde, raz, keď si bol v meste nájsť zvyšky jedla po miestnych. Neskôr sa k nemu dostala informácia, že už existuje vakcína. Vtedy neváhal ani chvíľu, informuje IFL Science. Teraz hovorí, že si chce dať všetky tri dávky a absolútne nerozumie antivaxerom.

70-ročný muž zo Srbska, Pantra Petrovic, sa rozhodol, že venuje všetky svoje peniaze miestnej organizácií. Peniaze mali použiť na to, aby v jeho meste postavili tri mosty. Napokon, keď zostal bez peňazí, si povedal, že žiadne už nikdy nechce a presťahoval sa do srbských hôr.

Tam žije v úplnej izolácii už viac než 20 rokov. Odvtedy mu spoločnosť robia zväčša len zvieratá, v lete býva v domčeku na strome a pred zimou sa uchyľuje do jaskyne. Život, ktorý žil kedysi, mu prišiel uponáhľaný.

Zo začiatku späť do mesta ani neschádzal, vystačil si s hubami z lesa a rybami, ktoré si ulovil. V jeho okolí však začal vyčíňať vlk a o veľkú časť jeho potravy ho pripravoval, preto bol nútený čím ďalej, tým častejšie schádzať späť k mestu.

Do civilizácie ho väčšinou vylákajú len zvyšky jedla, ktoré domáci vyhadzujú, no sem tam sa s niekým aj pozhovára. Raz pri podobnej príležitosti zistil, že svet už nejaký čas trápi pandémia, ktorá denne zabíja obrovské množstvo ľudí.

Hneď, ako sa o pandémii dozvedel, sa jej začal podľa vlastných slov prispôsobovať. Vzhľadom na to, že žil dvadsať rokov v izolácii, to preňho zrejme nebolo náročné, no aj napriek tomu sa dal zaočkovať. Tvrdí, že absolútne nerozumie antivaxerom.

Sám sa dal zaočkovať hneď, ako mohol, aj napriek tomu, že šanca, že sa nakazí je veľmi nízka. Tvrdí však, že vírus si nevyberá, a preto bolo aj preňho nevyhnutné ísť si po vakcínu.

Chcem si dať všetky tri dávky, aj tú jednu navyše. Vyzývam každého občana, aby sa tiež išiel dať zaočkovať. Každého jedného občana,“ tvrdí.

Zdroj: IFL Science

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie