Muž zaplatil za luxusné Lamborghini kryptomenou. Vďaka bitcoinu ho stálo len 115 dolárov

  • Mladík si vďaka včasnému investovaniu do kryptomeny Bitcoin splnil svoj sen
  • Podľa neho je bitcoin skvelá technológia na investíciu
Unsplash/Brayden Law
  • Mladík si vďaka včasnému investovaniu do kryptomeny Bitcoin splnil svoj sen
  • Podľa neho je bitcoin skvelá technológia na investíciu

Bitcoin je kryptomena v súčasnosti známa po celom svete. Hodnota jedného bitcoinu dnes predstavuje viac ako 40-tisíc eur a nové rekordy láme každú chvíľu. Kedysi však stál iba zopár eur. Podľa portálu CNBC je Peter Saddington dôkazom toho, že pomocou bitcoinu sa dajú skutočne kúpiť extra drahé veci. Stačí „len“ investovať v správnom čase.

Nebol si istý, či robí správne

Saddington počas svojho života investoval do viacerých firiem, akcií alebo technológií, z ktorých mnohé vypálili ako neúspešné a na investíciách aj prerobil, prípadne na nich nič nezarobil. Bitcoin však skončil ako to najlepšie rozhodnutie, aké kedy v investovaní urobil.

„V roku 2011 som si kúpil jeden bitcoin za 2 doláre a 52 centov. Technicky ma teda toto Lamborghini v roku 2011 vyšlo asi iba 115 dolárov,“ hovorí Peter Saddington vo videu pre VINwiki. Priznáva, že pri investovaní do bitcoinu prakticky strieľal do tmy a ani len netušil, či mu to niekedy poskytne viac peňazí alebo nie. Podľa jeho slov to bola veľmi šťastná investícia.

 

„Investoval som pravdepodobne viac ako som mal. Krátko po investícii som na bitcoin celkom zabudol,“ hovorí Peter pre VINwiki. Svoju investíciu si overil až v roku 2014, kedy bitcoin dosiahol sumu približne 250 dolárov. Vtedy si uvedomil potenciál tejto kryptomeny a investoval ďalšie peniaze. „Je to skvelá technológia pre veľkú investíciu a je to budúcnosť peňazí,“ hovorí Saddington vo videu.

Od Bitcoinu k Lamborghini

Raperi, celebrity alebo svetoví športovci prichádzajú nakupovať drahé a luxusné autá do predajne MotorCars v Atlante. Na jeseň v roku 2017 Saddingtonova lacná investícia spred šiestich rokov nadobudla dostatočný zisk. Jeho snom bolo kúpiť si luxusné Lamborghini vďaka investovaným peniazom.

Do predajne áut, kam chodia známi boháči, prišiel ako neznámy 35-ročný muž, ktorý si ako prvý človek v histórií kúpil 200 tisícové Lamborgini Huracán za 45 bitcoinov. Vďaka skorému záujmu o kryptomenu ho stál nákup týchto 45 bitcoinov menej ako 115 dolárov.

 

Auto si kúpil aj napriek varovaniam ostatných. V rôznych diskusných fórach po internete ho ľudia varovali pred kúpou auta s rýchlo zhodnocujúcim sa bitcoinom. Saddington priznal, že jeho nákup by ho mohol v budúcnosti stáť aj 20 miliónov dolárov, keďže hodnota bitcoinu stúpa. „Niekedy sa však musíš odmeniť,“ povedal. Keď začiatkom októbra kupoval svoje Lamborghini, jeho bitcoiny mali hodnotu 4 000 až 6 000 dolárov za kus.

Splnený sen

Mladý investor už v minulosti zvažoval kúpu Lamborghini, nedostal však súhlas od svojej manželky. Namiesto Lamborghini si teda kúpil Audi R8 a do auta vložil toľko peňazí, že si mohol rovno kúpiť Lamborghini. O pár rokov neskôr však dostal súhlas svojej ženy a dnes sa považuje za prvého človeka, ktorý si kúpil Lanborhini za bitcoin. Svojmu autu dal meno „Bitcoin Lambo“.

Ako vnímaš Bitcoin?

Hoci však Saddington môže byť prvým majiteľom Lamba, ktorý si kúpil super športové auto za bitcoin, nie je však prvý, kto takto extravagantne oslavuje svoj investičný úspech. V roku 2013 anonymný bitcoiner použil kryptomenu na nákup Tesly Modelu S od predajcu v Kalifornii, ktorý ako jeden z prvých začal prijímať bitcoiny ako platbu. CNN Money uviedla, že muž auto kúpil za 103 000 dolárov, čo v tom čase predstavovalo 91,4 bitcoinu. Správy o nákupe sa stali virálnymi. Predajca uviedol, že prišlo asi 10 telefonátov od ľudí, ktorí sa zaujímali o kúpu auta za bitcoiny.

Zdroje: CNBC, CNN Money

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech