Na Facebooku Matoviča sa mu vyhrážali smrťou. Pod jeho profilom sa hromadí nenávisť

  • Komunikácia premiéra na sociálnych sieťach poburuje ľudí
  • Podľa nich je detinská a nie vhodná premiéra
BeFunky-collage-8
SITA/Branislav Bibel,Screenshot Facebook/Igor Matovič
  • Komunikácia premiéra na sociálnych sieťach poburuje ľudí
  • Podľa nich je detinská a nie vhodná premiéra

Matovič po neustálych tlačovkách a statusoch, v ktorých obviňoval občanov Slovenska, že si za súčasnú situáciu s koronavírusom môžu sami, zmenil komunikáciu. Je o to viac neprehľadnejšia a pod statusmi začína pribúdať viac nenávistných komentárov. 

IQ:

Posted by Igor Matovic on Friday, 16 October 2020

Premiérom pridaná fotka s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou si vyžiadala značné ohlasy, z ktorých si premiér aj jeden odfotil a zverejnil ho v samostatnom príspevku.

Z anonymného účtu mu bola fotka okomentovaná v štýle, že „pôjde dole“.

Negativitu premiér skrýva

Premiérov účet ma vo zvyku negatívne komentáre mazať. Ku komentárom ľudí sa nevyjadruje. 

igor matovič facebook status komentár
zdroj: Screenshot/Facebook Igor Matovič

Na vrchu pod postami nájdeš len pozitívne komentáre. Po scrollovaní sa dostaneš aj k pár negatívnym. ľudia sa v nich čoraz častejšie vyjadrujú, že im nesedí spôsob premiérovej komunikácie. Označujú ho za detinský a nevhodný premiéra. 

igor matovič facebook status komentár
zdroj: Screenshot/Facebook Igor Matovič

Komunikácia na sociálnych sieťach podľa odborníka funguje, aj keď nie je jasné, či ide tým správnym smerom. „Podľa mňa by ale premiér mal voličov v prvom rade spájať a nie rozdeľovať na tých, ktorí  s ním súhlasia a potom hejterov, ktorých bez problémov nazve aj múdrosráčmi. Tiež si pozícia premiéra podľa mňa vyžaduje viac racionálnej komunikácie, menej emócií, ktoré pôsobia populisticky. Často u Matoviča totiž vidíme emočne nabité statusy bez informačnej pridanej hodnoty,“ pre Startitup uviedol Marek Didák (creative director v agentúre HYPE).

Vybrali sme suverénne najhoršie statusy Matoviča, odkedy je premiérom

Instagram plný hateov

To sa však diametrálne líši od Instagramu. Posty premiéra sú zväčša kritizované a je ťažko nájsť ten pozitívny. Sú rôzne a najlepšie je to vidieť napríklad pri duplovaných postoch, čiže takých, ktoré sa postujú aj na Facebook a Instagram. 

Keď prednedávnom premiér zverejnil fotku s kancelárkou, ohlasy ľudí na Instagrame sa nedali porovnať s tými na Facebooku. Ľudia kritizovali napríklad to, že na stretnutí nemal rúško. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dnešný deň som začal stretnutím s kancelárkou Merkel. 🇸🇰 a🇩🇪 sú blízki európski partneri. Politicky aj ekonomicky. Dôverujeme, že ako aktuálne predsedníctvo nájdu s europarlamentom dobrý kompromis pri celom balíku európskeho rozpočtu. Majú našu plnú podporu. Veľa sme hovorili o zvládaní pandémie, ktorá je pre všetkých lídrov top téma. Vývoj krivky je v každej krajine problémový. Včera podvečer sme sa všetci zhodli, že jediný spôsob, ako dostať situáciu ako tak pod kontrolu, je obmedzovanie mobility a stretávania sa ľudí … presne cesta, ktorou sme sa aj na Slovensku vydali. #SlovenskoVEurópe

Príspevok, ktorý zdieľa Igor Matovič (@igor_matovic_olano),

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech