Vybrali sme suverénne najhoršie statusy Matoviča, odkedy je premiérom

  • Vybrali sme päť statusov, ktoré sú podľa nás tie najhoršie, odkedy je premiérom
  • Pri jeho statusoch sa môže zdať, ako keby nemal „vnútorný filter“ a uverejní všetko, čo ho napadne
matovič
TASR/Jaroslav Novák/Unsplash/Kon Karampelas
  • Vybrali sme päť statusov, ktoré sú podľa nás tie najhoršie, odkedy je premiérom
  • Pri jeho statusoch sa môže zdať, ako keby nemal „vnútorný filter“ a uverejní všetko, čo ho napadne

Igor Matovič reprezentuje našu krajinu vo svete i doma, no jeho Facebook je plný útokov, nezmyslov a urážok. Matovič viackrát zdieľal neoverené informácie alebo domnienky. 

V súčasnosti ho na Facebooku sleduje vyše 200 000 ľudí a svojím správaním na sociálnej sieti pripomína českého premiéra Andreja Babiša alebo amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorí, podobne ako Matovič, zasypávajú sociálne siete svojimi príspevkami aj niekoľkokrát za deň. Všetci traja pritom majú podobný príbeh, všetci sú podnikatelia a všetkých označujú za populistov.

Vybrali sme päť statusov, ktoré sú podľa nás suverénne najhoršie a reprezentujú niečo, čo by nemal premiér uverejňovať.

O lúzrovi a vyvolených

Celkom čerstvé. Matovič uverejnil záhadný status, v ktorom hovorí o lúzrovi a vyvolených. S najväčšou pravdepodobnosťou sám seba pasuje do role lúzra a vyvolení sú predstavitelia strán Progresívne Slovensko, Spolu a Za ľudí.

V statuse sa premiér zrejme snaží poukázať na to, že pred parlamentnými voľbami ho médiá odpisovali a stavali do role outsidera, zatiaľ čo ostatných lídrov strán pasovali do rol lídrov opozície a ako možných kandidátov na premiérske kreslo. Matovič ďalej v príspevku poukazuje, že ostatným lídrom strán sa médiá pri rôznych kauzách nevenovali tak, ako jemu pri jeho kauze s diplomovou prácou.

„Zbožňovali Andrejka, Ivanka, Miška, Mirka, Alojzíka … a lúzrovi predpovedali parlamentnú smrť. Hysterčili, keď si dovolil na ich božikov čo i len krivo pozrieť. Ich podvody či hriechy cielene odmietali vidieť, umenšovali ich, či priamo obhajovali,“ napísal premiér. Prečo nemá premiér pravdu, vysvetlila Ivana Sladkovská.

Hrdina odchádza

Prednedávnom Denník N zverejnil informáciu, že štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Lukáš Kyselica pôsobil ako tajný agent vo vojenskom spravodajstve počas obdobia, keď sa uchádzal o kreslo poslanca NR SR. Bývalý šéf tímu Gorila Kyselica podľa poslanca Šeligu porušil zákon, pretože ako vojak sa aktívne zúčastňoval predvolebnej kampane. Pochybnosti podľa neho vyvoláva aj to, prečo to robil. 

Kyselica sa rozhodol, že ako štátny tajomník skončí, čo uvítali koaliční poslanci aj prezidentka. Matovič navzdory pochybnostiam, ktoré sa s Kyselicom spájajú, uverejnil status, kde bývalého vyšetrovateľa nazval hrdinom aj napriek tomu, že pravdepodobne porušil zákon.

„Podľa mojich informácií ho ľudia blízki Petrovi Pellegrinimu vo vedení Vojenského spravodajstva chceli zneužiť pred voľbami na rozvrat nášho hnutia OĽaNO zvnútra. Chceli dosiahnuť rozpad hnutia a za akúkoľvek cenu zabrániť, aby sme mohli zostaviť vládu … nepodarilo sa,“ napísal Matovič a dodal, že „tajné služby štátu zneužívajú voči svojim politickým oponentom len tí najperverznejší diktátori.“

Zločin a trest

Už vyššie sme spomenuli, že premiér šíril neoverenú informáciu. Išlo o status o opatrovateľke, ktorá mala nakaziť dôchodcov v domove sociálnych služieb v Pezinku.

Igor Matovič sa pýtal na Facebooku, aký si podľa nich zaslúži trest človek, ktorý „opatruje staručkých ľudí v domove sociálnych služieb a zatají, že bol napr. v Taliansku na dovolenke“.

Neskôr svoj status pozmenil, pretože sa dozvedel od župana Drobu, že to nebola pravda. Status mal veľký ohlas a vyslúžil si veľa kritiky za to, že ako premiér šíri neoverené informácie.

Premiér dlhodobo uverejňuje prinajmenšom zvláštne statusy spojené s koronavírusom, kde sa skoro vždy odvolávala na rozhodnutia konzília odborníkov, ktoré ale nemá opodstatnenie v zákone.

Podobne to bolo aj so statusmi o blokáde cesty do Bratislavy majiteľmi fitness centier. Matovič vtedy napísal, že nepodľahne tlaku peňazí a lobingu. 

Pelleho inštrumenty

Matovič uverejnil status, ku ktorému pridal aj fotku zásuvky a vecí, ktoré podľa Matoviča patrili jeho predchodcovi. „Mám v kancelárii pár skriniek a tie majú pár zásuviek … nuž a teraz som otvoril jednu dosial neotvorenú v „spálni”“ … a tu si pán bývalý premiér niečo zabudol,“ napísal premiér.

Politológ Baboš pre Startitup povedal, že premiérov status je nevkusný a hraničí s trestným činom. Osobne mi nie je ani celkom zrejmé z obrázku, čo tam vlastne je, a či to naozaj patrilo p. Pellegrinimu, alebo to tam nemohlo ležať aj 10 rokov. A samozrejme, že ukazovanie osobných vecí cez sociálnu sieť je nedôstojné, a pýtal by som sa, či to nehraničí s trestným činom porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy, navyše z pozície verejného činiteľa a s úmyslom získať (politický) prospech,“  povedal Baboš.

Sušenie ponožiek, trička a…

Premiér počas pobytu v Bruseli, kde bol na summite Európskej únie, zverejnil status, v ktorom opisuje, ako rád by odfotil, „ako suším na slniečku pod oknom v hoteli opraté tričko, ponožky a … ale radšej nedám a zostane vám len predstavivosť,” napísal Matovič.

Ďalej v príspevku vysvetľuje svoje rozhodnutie, prečo tak nespravil. „Hneď by sa mi do komentárov zbehli všetci múdrosráči slovenského sveta a súkali by svoje pohoršené „múdrosti“ – ako medzinárodný škandál som jednou foto práve spáchal, ako už by som sa ako premiér mal konečne správať … Jednoducho – neuveriteľné farizejské naškrobené drísty,“ napísal. Viacero statusov v minulosti tiež venoval novinárom a ich zaujatosti, slovo múdrosráč má v obľube.

Igor Matovič fotí a zverejňuje všetko, čo ho napadne a môže sa zdať, že nemá žiaden filter.

Premiér si asi dostatočne neuvedomuje, že prezentuje Slovensko nielen doma, ale aj v zahraničí. Môže byť rád, že jeho statusy si zatiaľ nevšímajú zahraniční novinári. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK