Na internete sa začali objavovať ozbrojené drony!

  • Toto nie je prvé video, na ktorom sa objavil bežný dron, akého kúpite v akomkoľvek obchode. 14-sekundový klip, ktorý bol zverejnený na Youtube minulý piatok, ukazuje podomácky upraveného drona s pripevnenou poloautomatickou zbraňou.
image_1437382581.jpeg
  • Toto nie je prvé video, na ktorom sa objavil bežný dron, akého kúpite v akomkoľvek obchode. 14-sekundový klip, ktorý bol zverejnený na Youtube minulý piatok, ukazuje podomácky upraveného drona s pripevnenou poloautomatickou zbraňou.

 

Dron vypálil štyrikrát, s tým, že ho odpor po každej rane odtlačil dozadu. Ak je video skutočné, potom je tento výrobok samozrejme nelegálny – aspoň z perspektívy Federal Aviation Authority, ktorá reguluje letectvo, vrátane dronov.

“Máme stanovené jasné pravidlá, bodka. Tieto pravidlá sú dané a zakazujú inštalovať zbrane na letecké prostriedky,” povedal ešte v roku 2013 Jim Williams, ktorý sa v FAA stará práve o drony.

 

 

Napriek tomu ľudia neváhajú skúšať a vytvárať rôzne koncepty. Koniec koncov, vieš kúpiť drona a teoreticky vieš kúpiť aj zbraň. A nepotrebuješ k tomu ani nejaké veľké know-how, aby si ich spojil do jedného celku. Napríklad už v roku 2013 vznikol klip, ktorý ukazoval oktokoptéru s namontovaným Coltom 45, ktorá strielala do rôznych objektov, vrátane smartfónov.

Video sa stalo virálnym, no išlo len čisto o marketing na predaj ochranných skiel a nie je vôbec jasné, či boli výstrely autentické, alebo išlo len o šikovné hranie sa so strihom.

Howgwit, užívateľ, ktorý kontroverzný 14-sekundový klip uploadoval, odkazuje na svojom Google+ účte na iné video, kde Rus so samopalom namontovaným na quadkoptére rozstrielal pripravené figuríny. Howgwit zároveň pridal komentár, že je škoda, že to video je falošné a pravé video údajne nájdu užívatelia na jeho kanáli.

 

 

 

Howgwit je pravdepodobne muž s menom Austin Haughwout, veľký nadšenec dronov z USA, ktorý sa stal známym vďaka virálnemu incidentu. Austin lietal s dronom po pláži, keď sa dostal do konfrontácie s ženou, ktorá mala z jeho zariadení strach. Video z incidentu videlo skoro pol milióna ľudí a žena bola obvinená z útoku tretieho stupňa.

Drony sú v poslednej dobe veľmi diskutovanou témou, keďže viaceré z nich sa dajú zohnať za cenu nižšiu, ako je sto eur a je na ne možné pripevniť kamery, čo vyvoláva strach o ochranu súkromia. V súčasnosti je pre ovládanie dronov nutný výcvik a licencia, a ich používanie je prísne regulované viacerými pravidlami aj u nás.

 

 

zdroj: The Verge

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech