Na Islande upadá cestovný ruch. Znižuje preto ceny ubytovania pre turistov

  • Krach spoločnosti Wow Air spôsobil na Islande úpadok cestovného ruchu
  • Ohrozená ekonomika krajiny núti miestnych znižovať ceny pre turistov
Island
Ilustračné foto pixabay.com
  • Krach spoločnosti Wow Air spôsobil na Islande úpadok cestovného ruchu
  • Ohrozená ekonomika krajiny núti miestnych znižovať ceny pre turistov

​Cestovný ruch je jeden z najdôležitejších príjmov islandskej ekonomiky. Po marcovom krachu aerolínií Wow Air sa ostrov nachádza v kríze. Pokles turistov spojený so slabou rybárskou sezónou môže mať vážne dopady na ekonomiku celej krajiny.

Po turistickom boome v roku 2018 turizmus klesá viac, než sa očakávalo. Niektoré hotely a penzióny kvôli nízkemu dopytu museli znižovať ceny ubytovania.

Viac čítaj tu: Hotel v Modrej lagúne na Islande ti zaručí pobyt, o akom sa ti ani len nesnívalo

Dovolenka na ostrove

Ak už sa kvôli poklesu cien rozhodneš vycestovať na Island, nemal by si vynechať pár unikátov, ktoré tento ostrov ponúka. Medzi najtypickejšie výlety patrí tzv. Zlatý okruh po islandsky „Gullni hringurinn“, ktorý má tri dominantné zastávky. Prvá z nich je národný park Pingvellir (alebo aj Thingvellir) známy aj pre natáčanie svetoznámeho seriálu Game of Thrones. Park ťa uchváti kontrastnou prírodou v podobe malých zalesnených ostrovov, ktoré obklopujú vysoké sklanaté steny.

zdroj: Ilustračné foto pixabay.com

Ďalšou zástavkou sú gejzíry Geysir a Strokkur. Geysir strieka vodu do výšky 70 metrov, je najznámejším gejzírom na svete, čím určil pomenovanie pre zvyšné vodu-chrliace prírodné úkazy na svete.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

I remember watching the hypnotic pillars of steam rising from the Strokkur geyser, like it was yesterday. I didn’t actually spend much time here, but it’s one of those experiences, that just finds it’s space within your memory, and it stays. Shot on my first day in Iceland, and almost the only moment, I had something like sunset light conditions! 💦🇮🇸🔥💛 #exploreiceland #iceland #wheniniceland #discovericeland #visiticeland #icelandtravel #travelphotography #naturelover #roadtrip #unlimitediceland #icelandphoto #icelandphotography #discovericeland #igersiceland #traveliceland #icelandtoday #icelandadvice #whyiceland #icelandscape #wonderlusticeland #mynorthadventure #destination_wow #strokkur #geysir #geysiriceland #landoffireandice

Príspevok, ktorý zdieľa Christian Als (@christianals),


Zavŕšením Zlatého okruhu je „zlatý“ vodopád Gullfoss. Rieka Hvitá, ktorá ho napája najprv padá 11 metrov a následne rovných 22 metrov.

zdroj: pixabay.com

Viac čítaj tu: Daniela precestovala Island takmer zadarmo. Takto sa jej to podarilo

Lety na Island

Najjednoduchšie lety, ktorými môžeš letieť na Island sú z Viedne. Spoločnosti Wiz Air a Austrian ti dokonca ponúkajú priame lety. U ostatných spoločností sú prestupy väčšinou v Osle, Kodani, Rige či vo Frankfurte nad Mohanom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech