Na Kamzíku pribudne lezecká veža. Vallo prezradil plány nového projektu, určeného nielen pre deti

  • Tieto dni v plnom prúde práce na budovaní prírodného šantiska na Kamzíku
  • Pribudne hneď niekoľko drevených atrakcií, tie budú vyrobené z dreva z mestských lesov
TASR/Jaroslav Novák/Pixabay
  • Tieto dni v plnom prúde práce na budovaní prírodného šantiska na Kamzíku
  • Pribudne hneď niekoľko drevených atrakcií, tie budú vyrobené z dreva z mestských lesov

Magistrát hlavného mesta Bratislava spolu s organizáciou Mestské lesy Bratislava, sa pustili do realizácie projektu, ktorý má potešiť nielen deti. Matúš Vallo na svojom facebookovom profile oznámil, že v obľúbenej rekreačnej oblasti Kamzík už čoskoro pribudne takzvané šantisko – prírodné ihrisko s drevenými prvkami. V okolí hlavného mesta tak pribudne ďalšie miesto, kde sa bude dať príjemne stráviť čas aj s deťmi a to uprostred lesa.

„Na šantisku si (nielen) deti budú môcť prejsť cez sériu prekážok z drevených pníkov a lávok a vyskúšať si svoje zručnosti na drevených preliezkach a lezeckej veži z dubových kmeňov. Jeho realizácii predchádzalo dôkladné plánovanie celého priestoru aj jednotlivých atrakcií, študovanie noriem, výber vhodného dreva a stromov. Všetky prvky vyrábajú pracovníci Mestské lesy v Bratislave zo stromov a z dreva z našich lesov. V záujme bezpečnosti, prosím, nešantite v pracovnej zóne, kým ihrisko nie je hotové,” vyjadril sa primátor mesta Matúš Vallo.

Pripravujeme prírodné šantisko na Kamzíku 🌳

Pripravujeme prírodné šantisko na Kamzíku 🌳 Čo to bude? Príjemné prírodné ihrisko tvorené drevenými prvkami, ktoré rozšíri možnosti trávenia voľného času v tejto obľúbenej lokalite. Na šantisku si (nielen) deti budú môcť prejsť cez sériu prekážok z drevených pníkov a lávok a vyskúšať si svoje zručnosti na drevených preliezkach a lezeckej veži z dubových kmeňov.Jeho realizácii predchádzalo dôkladné plánovanie celého priestoru aj jednotlivých atrakcií, študovanie noriem, výber vhodného dreva a stromov. Všetky prvky vyrábajú pracovníci Mestské lesy v Bratislave zo stromov a z dreva z našich lesov.V záujme bezpečnosti, prosím, nešantite v pracovnej zóne, kým ihrisko nie je hotové. Ďakujem 🙂

Gepostet von Matúš Vallo má rád Bratislavu am Mittwoch, 13. Mai 2020

O pár dní sa môžeš ubytovať aj v dome na strome

Dobrou správou je aj to, že Mestské lesy opäť sprístupnia ubytovanie v domčekoch na strome. „V súvislosti s uvoľňovaním opatrení bude od 16. mája opäť možnosť využiť ubytovanie v našich domčekoch na strome,“ informujú bratislavské mestské lesy s tým, že pobyty budú zatiaľ možné v utorky, štvrtky a soboty, pričom po každom ubytovaní prebehne dezinfekcia. 

Gepostet von Mestské lesy v Bratislave am Mittwoch, 6. Mai 2020

„Aktuálne máme domček na strome v lokalite Dlhé lúky, kde je kapacita pre štyri osoby, na Kačíne (3 osoby) a ešte nový domček tiež na Kačíne, približne 150 metrov od toho pôvodného, ktorý je pre štyri osoby,“ uvádzajú mestské lesy.

Gepostet von Mestské lesy v Bratislave am Mittwoch, 6. Mai 2020

Domček na strome sa nachádza v šesťmetrovej výške a jeho cieľom je ponúknuť ľuďom netradičný zážitok, počas ktorého môžu unikátnym spôsobom vnímať okolitú prírodu a les. „Je to spôsob, ako sa zastaviť z každodenného zhonu, prečistiť si myseľ či oddať sa meditáciám,“ vysvetľujú MLB. Poplatok za domček je 100 eur za noc, v cene je aj posteľná bielizeň a periny. V domčeku nie je elektrina ani voda, toaleta je suchá pri domčeku.

Zdroj: MLB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech