Slováci si založili agentúru špecializovanú na netradičné saunovanie

  • Počul si už o majstrovstvách sveta v saunovom divadle?
  • Slováci patria v tejto oblasti medzi svetovú špičku
archív Saunalife
  • Počul si už o majstrovstvách sveta v saunovom divadle?
  • Slováci patria v tejto oblasti medzi svetovú špičku

Len nedávno sa v Holandsku konali majstrovstvá sveta v saunovom divadle pod názvom „AUFGUSS WM 2019”.  Slovensko tu malo hneď niekoľko reprezentantov v tejto netradičnej disciplíne. Tridsiatnici Marek Homza a Matej Brtko z Ružomberka sa prebojovali cez slovenskú kvalifikáciu, kde získali najviac bodov, no na majstrovstvách sveta vyhrala rodáčka z Poľska, ktorá  žije na Liptove a tiež reprezentovala jeden zo Slovenských wellness hotelov. 

Prinasame Vam fresh vysledky z mastrovstiev sveta v relaxacnych procedurach Relax aufguss:🥇Michael Aures…

Gepostet von Saunalife.sk am Samstag, 23. November 2019

Takémuto saunovaniu sa venuje už niekoľko rokov ako aj Marek a Matej. Momentálne si skupina týchto saunérov založila aj malú agentúru saunalife.sk, prostredníctvom ktorej prinášajú takýto netradičný druh umenia aj do iných hotelových wellnesov a iných wellness centier po celom Slovensku. Postupne sa tak snažia zmeniť to, ako sa vnímajú saunovanie. V dnešnej modernej dobe to naozaj nie je len o nudnom sedení v saune a sledovaní, kedy ti skončí čas na presýpacích hodinách. 

MarekUcastnik poprednych saunovych eventovVicemajster slovenska – team 2018Majster Slovenska – team 2019

Gepostet von Saunalife.sk am Mittwoch, 12. Juni 2019

Slováci patria k špičke saunovej scény

„Každý z nás už ma za sebou niekoľko ocenení z rôznych súťaží, neustále sa zdokonaľujeme a školíme, zúčasťnujeme sa tiež zahraničných eventov odkiaľ čerpáme inšpiráciu, pracujeme na sebe a patríme ku špičke saunovej scény,” pre Startitup sa vyjadril Marek Homza. 

Gepostet von Saunalife.sk am Mittwoch, 20. November 2019

Čo je to vlastne saunový rituál? Saunový rituál je odborníkom sprevádzané saunovanie, pričom odborník alebo saunér edukuje klientov sauny o správnej saunovej kultúre a predstavuje aromaterapiu respektíve procedúru ktorú bude predvádzať. Následne poleje pec vodou, čím zvýši pocitovú teplotu a pridá aromaterapiu, rozvíri horúci vzduch v saune, ktorý sa drží v horenej časti sauny a zriedi ho s tým studeným, aby sa klient rovnomerne saunoval. Počas saunovania dýcha klient aromaterapiu, ktorú si saunér pripraví. Saunový rituál alebo procedúra je doprevádzaná hudbou.

Divadelné saunované rituáli sú doplnené ešte o príbeh v saune a rôzne svetelené, dymové či iné technické efekty. Celý príbeh je prepojený s aromaterapiou a klient v saune má akoby 5D divadlo. 

„Momentálne už pracujeme na ďalších saunových divadlách, aby sme sa prebojovali cez kvalifikačné kolá na majstrovstvá sveta v roku 2020 kde budeme opäť reprezentovať SR,” dodáva Marek Homza. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech