Na Slovensko konečne dorazili Sulíkove testy. Je to strašná hanba a zlyhanie, hodnotí Matovič

  • Igor Matovič a Richard Sulík sa pravidla o neposielaní si odkazov cez Facebook príliš nedržia
  • Slovensko dnes dostalo časť sľúbených testov, podľa Matoviča to však je hanba a zlyhanie
mio
TASR/Jakub Kotian
  • Igor Matovič a Richard Sulík sa pravidla o neposielaní si odkazov cez Facebook príliš nedržia
  • Slovensko dnes dostalo časť sľúbených testov, podľa Matoviča to však je hanba a zlyhanie

Prvá zásielka antigénových testov už dorazila na Slovensko. Informoval o tom minister hospodárstva Richard Sulík, ktorého rezort mal nákup na starosti. Zároveň dodal, že ďalšia várka je na ceste. „Ďalšie testy prídu na budúci týždeň, bude ich dosť a mojim prianím je, aby z nich bolo čo najviac negatívnych,“ hovorí.

HLÁSIM SA Z BRATISLAVY :-) Začnem tým, že fyzická prítomnosť ministra hospodárstva na epidemiologickej situácii krajiny…

Posted by Richard Sulik on Thursday, January 7, 2021

Ministerstvo hospodárstva SR kúpilo antigénové testy od akciovej spoločnosti Eurolab Lambda za takmer 12,9 mil. eur s DPH. Rezort podľa kúpnej zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv kúpil 2,6 milióna testov po 4,95 eura. Eurolab Lambda dodával štátu skríningové testy na diagnostiku ochorenia COVID-19 aj na celoplošné testovanie obyvateľstva.

Predseda SaS tiež reagoval na status Igora Matoviča, v ktorom si do Sulíka „rypol“ kvôli dovolenke v Dubaji. Sulík totiž dodal testy až sedem týždňov po tom, čo dostal za úlohu ich nákup. Sulík však už dlhšie nechodí ani na rokovania vlády, chýbal aj na tom dnešnom. „Dôsledky? Katastrofa v nemocniciach. Tisícky mŕtvych … ale pán minister to má totálne na háku a nie je prítomný už na štvrtom zasadnutí vlády od 16. decembra v rade,“ píše Matovič.

Fyzická prítomnosť ministra hospodárstva na epidemiologickej situácii krajiny nič nezmení. Ak by to tak bolo, nešiel by som na dovolenku,“ reagoval Sulík, ktorý podľa vlastných slov strávil prelom rokov v zahraničí.

 

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech