Na Slovensko prichádza startup Digitoo. Získal novú investíciu vyše milióna eur

  • V digitalizácii účtovníctva sa Digitoo orientuje na malé a stredne veľké firmy
  • Digitoo sa zaoberá umelou inteligenciou na digitalizáciu účtovníctva
Startup Digitoo
Startup Digitoo, Nextina/TS/Digitoo
  • V digitalizácii účtovníctva sa Digitoo orientuje na malé a stredne veľké firmy
  • Digitoo sa zaoberá umelou inteligenciou na digitalizáciu účtovníctva

Startup, ktorý sľubuje presun účtovníctva z doby kamennej do 21. storočia, prichádza na Slovensko a podporí ho v tom skvelá investícia.

Fond CB Growth One, spravovaný spoločnosťou CB Investment Management zo slovenskej investičnej platformy Crowdberry, uzatvoril v týchto dňoch investíciu do českého startupu Digitoo, ktorý sa zaoberá vývojom umelej inteligencie na digitalizáciu účtovných procesov. V piatok o tom informovala spoločnosť Digitoo.

Startup rozbehla pred dvoma rokmi Karin Fuentesová, ktorá naň do dnešného dňa získala investície v celkovej výške 2,5 milióna eur od troch rôznych investorov – českých fondov Nation 1 a Kaya VC a aktuálne zo slovenského CB Growth One. Vďaka tomu Digitoo aktuálne vstupuje na slovenský a britský trh.

V poradí už tretia investícia do startupu, tentoraz vo výške 1,1 milióna eur, je podľa Fuentesovej kombináciou financií pochádzajúcich z nového fondu založeného spoločnosťou Crowdberry a financií od prvých dvoch investorov. V blízkej budúcnosti startup očakáva ďalšie investície od zahraničných investorov.

Digitoo vzniklo v roku 2020 a dnes je ocenené na 13,1 milióna eur. Tím tvorí 28 ľudí a ďalších 40 brigádnikov, ktorí pracujú na príprave podkladov na vývoj umelej inteligencie. V digitalizácii účtovníctva sa Digitoo orientuje na malé a stredne veľké firmy. Má viac ako 650 pilotných klientov.

Slovenská investičná platforma Crowdberry v súčasnosti okrem priameho investovania do firiem spravuje niekoľko investičných fondov. Jedným z nich je aj fond CB Growth One na podporu začínajúcich slovenských firiem s objemom viac ako 23 miliónov eur, ktorý spravuje prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti CB Investment Management.

Investície do ďalších startupov

Značka Noili pôsobí v oblasti organickej starostlivosti o pleť a založila ju Slovenka Zuzana Gyarfášová s pomocou business development manažéra Olivera Fodora, informovali sme ťa už v júni.

Obchod získal ďalšiu investíciu k kampani na platforme Crowdberry v júni tohto roka. Vďaka tomuto kapitálu plánuje vytvoriť nové produkty a stať sa tak atraktívnym akvizičným cieľom v regióne.

„Otvorili sa nám ďalšie možnosti, ako podporiť rast spoločnosti a značky ako takej. Podarilo sa nám štandardizovať firemné procesy, vstúpiť na český trh a nadviazať spoluprácu s viacerými influencermi, najmä však s Danielou Peštovou,“ hovorí Zuzana Gyarfášová.

Výhody biznisu počas inflácie

Natália Jašková pôsobiaca v Crowdberry vysvetľuje, že tí, ktorí investujú do kvalitných potravín a kozmetiky, sú pripravení za tieto položky viac zaplatiť. Preto sa spoločnosť nemusí trápiť pre súčasnú situáciu vo svete.

„Noili patrí do prémiovejšieho segmentu starostlivosti o pleť. Títo zákazníci disponujú nižšou cenovou elasticitou dopytu, a tak na ňu súčasné geopolitické udalosti nemajú negatívny vplyv. Naopak, kontinuálne niekoľkonásobne rastú. V kontexte rastúceho trendu zdravého životného štýlu, či už ide o zdravé potraviny alebo kozmetiku s kvalitným zložením, sú ľudia vo všeobecnosti ochotní do seba viac investovať. Predstavuje to priestor na zvyšovanie hodnoty značky, čo je nakoniec aj jeden z parametrov, na ktorý reagujú aj investori,“ hovorí Natália Jašková z Crowdberry.

DNA ERA

Slovenský biotechnologický startup DNA ERA si vybudoval v pomerne krátkom čase etablovanú pozíciu v oblasti genetickej analýzy a testovania DNA na českom a slovenskom trhu.

Spoločnosť plánuje expanziu na nové trhy a inovácie v rámci svojho portfólia produktov a služieb, k čomu jej mal pomôcť aj kapitál od Crowdberry investorov, písali sme v júni 2022.

Prvá tranža investície, ktorej cieľová čiastka predstavuje 1 milión eur, bola podpísaná začiatkom júna. Participoval na nej aj investičný fond v správe CB Investment Management. 

Zdroje: TASR, Redakcia 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá